Sportas

2015.06.01 10:23

Karo nualintą Ukrainą palieka ryškiausi šalies sportininkai

15min.lt2015.06.01 10:23

Geriausi Ukrainos sportininkai būriais palieka karo nualintą savo tėvynę. Sporto infrastruktūros nebuvimas, lėšų bei medicininio aprūpinimo stygius verčia ukrainiečius dairytis geresnių perspektyvų kaimyninėse šalyse.

Geriausi Ukrainos sportininkai būriais palieka karo nualintą savo tėvynę. Sporto infrastruktūros nebuvimas, lėšų bei medicininio aprūpinimo stygius verčia ukrainiečius dairytis geresnių perspektyvų kaimyninėse šalyse.

Šveicarijos dienraštis „Tagesanzeiger“ praneša, kad Ukrainą greičiausiai paliks viena ryškiausių šios šalies gimnastikos vilčių Olehas Verniajevas. Iš Donecko kilęs 21-erių metų sportininkas laimėjo du aukso ir vieną sidabro medalį šiemet Monpelje (Prancūzija) vykusiame Europos čempionate ir padėjo Ukrainai pirmą kartą nuo 2009-ųjų metų galutinėje vyrų varžybų medalių įskaitoje aplenkti Rusiją.

Specialistų teigimu, O.Verniajevas 2016 metais turėtų būti pagrindinis japono Kuhei Uchimuros konkurentas dėl olimpinio aukso.

Dar visai neseniai ukrainiečiai turėjo ypač perspektyvią gimnastų komandą, tačiau iš jos dabar beliko vos du sportininkai – O.Verniajevas ir 22-ejų metų Igoris Radivilovas.

Su Ukraina atsisveikino Vitalijus Nakonečnas, 21-erių metų Olegas Stepko ir 25-erių Nikolajus Kuksenkovas. Jų pasitraukimas Ukrainos gimnastikai sudavė stiprų smūgį. O. Stepko nuo šiol atstovaus Azerbaidžanui, o Rusijos pilietybę jau ir anksčiau turėjęs N. Kuksenkovas nuo šiol gins Rusijos spalvas. Kartu su O. Stepko į Azerbaidžaną persikėlė ir dar vienas perspektyvus ukrainiečių gimnastas Petras Pachniukas.

Šiemet Azerbaidžanas rengs pirmąsias istorijoje Europos žaidynes ir šios šalies sporto vadovai siekia suburti kuo pajėgesnę komandą. Kadangi patys savų pajėgių sportininkų neturi, naftos nestokojančio Azerbaidžano funkcionieriai vilioja kitų šalių atletus. Ši šalis dabar gali pasiūlyti sportininkams ne tik moderniausias sporto bazes, tačiau ir visą aukščiausio lygio aprūpinimą.

Tuo tarpu karinio konflikto nuotaikomis gyvenančioje Ukrainoje lėšų sportui lieka vis mažiau. Pavyzdžiui, pernai į Europos gimnastikos čempionatą Sofijoje ukrainiečiai komandą išsiuntė tik gavę terminuotą 38 tūkst. eurų paskolą iš Europos gimnastikos sąjungos. Šiemet Monpelje vykusiose žemyno pirmenybėse ukrainiečiai dalyvavo be medicininio personalo ir gydytojų.

Ukrainos žiniasklaida vis garsiau trimituoja, kad paskutiniai mohikanai O. Verniajevas ir I. Radilovas netrukus taip pat priims kurios nors kitos šalies pilietybę ir paliks rinktinę. Tarp pagrindinių pretendentų prisivilioti ukrainiečius įvardijamos Rusija ir Vokietija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt