Sportas

2015.09.08 13:45

FIFA viceprezidentas D. Gillas atsisakė posto prezidentu perrinkus S. Blatterį

Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) viceprezidentas Davidas Gillas  šeštadienį boikotavo šeštadienį surengtą vykdomojo komiteto posėdį, protestuodamas prieš prezidento Seppo Blatterio  perrinkimą, o šveicaras futbolo pasaulio vadovas šį anglo pareigūno akibrokštą vadino neatsakingu.

Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) viceprezidentas Davidas Gillas  šeštadienį boikotavo šeštadienį surengtą vykdomojo komiteto posėdį, protestuodamas prieš prezidento Seppo Blatterio  perrinkimą, o šveicaras futbolo pasaulio vadovas šį anglo pareigūno akibrokštą vadino neatsakingu.

D. Gillas pareiškė negalintis dirbti vadovaujant S. Blatteriui dėl besivystančių FIFA korupcijos skandalų, galinčių pakenkti jo „profesinei reputacijai“.

„Tai neatsakinga, – atsakė S. Blatteris. – Esate išrinktas (ir) turite atvykti, kad ir kas būtų FIFA prezidentas.“

57 metų D. Gillas, buvęs Mančesterio klubo „United“ vykdomasis direktorius, buvo išrinktas FIFA viceprezidentu – į Britanijai rezervuotą postą.

Anksčiau šią savaitę Ciuriche buvo suimti septyni aukšto rango FIFA pareigūnai, taip pat lygiagrečiai pradėtas tyrimas dėl galimos korupcijos skirstant teises organizuoti 2018 ir 2022 metų Pasaulio futbolo čempionatus, bet federacijos prezidentas S.Blatteris, kuris neigė esantis kaip nors susijęs su tuo skandalu, penktadienį buvo perrinktas penktai kadencijai.

Tuo tarpu D.Gillas pareiškė nepriimsiantis jam suteikto posto, kol FIFA vadovaus S. Blatteris.

„Mano profesinė reputacija man yra kritiškai svarbi, ir aš tiesiog neįžvelgiu, kaip pasaulio futbolo padėtis gali pasikeisti į gera, kol ponas Blatteris lieka poste“, – sakė jis.

D. Gillas sakė liksiantis dirbti Anglijos futbolo asociacijoje ir Europos futbolo federacijų asociacijoje (UEFA), kuri dabar turės iš naujo surengti rinkimus į postą FIFA valdyboje.

Britas aiškino, kad „iš pagarbos FIFA suvažiavimui ir kitoms 208 asociacijoms narėms“ laukęs penktadienį vykusių rinkimų, kuriuos laimėjo S. Blatteris, ir tik tuomet patvirtinęs savo sprendimą.

 
FIFA vadovo nepasitenkinimai
 
FIFA prezidentas S. Blatteris šeštadienį sakė esantis „sukrėstas“ dėl JAV teisėsaugos veiksmų prieš jo instituciją ir pasmerkė Europos futbolo vadovų „neapykantos“ kampaniją.
 
Interviu Šveicarijos televizijai S. Blatteris sakė įtariantis, kad septynių FIFA pareigūnų areštas trečiadienį Ciuriche dėl JAV pradėto antikorupcinio tyrimo buvo mėginimas „trikdyti (federacijos) suvažiavimą“, per kurį jis penktadienį buvo perrinktas penktai kadencijai.
 
Komentuodamas faktą, kad FIFA pareigūnai buvo areštuoti likus vos dviem dienoms iki jų vadovybės rinkimų, jis sakė televizijai RTS: „Nesu tuo tikras, bet kvapelis nekoks.“
 
S. Blatteris taip pat smerkė neigiamus JAV teisėsaugos vadovų išsakytus komentarus apie FIFA; tarp jų buvo ir generalinė prokurorė Loretta Lynch.
 
„Žinoma, esu sukrėstas. Aš, FIFA prezidentas, niekada nekomentuočiau apie kitą organizaciją, nebūdamas tikras, kas nutiko“, – sakė jis.
 
L. Lynch pareiškė, kad korupcija futbole yra „vešinti, sisteminga ir giliai įsišaknijusi tiek užsienyje, tiek čia, Jungtinėse Valstijose“.
 
S. Blatteris pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos pralaimėjo Katarui, varžantis dėl teisės surengti 2022 metų Pasaulio futbolo čempionatą, o Anglija, taip pat griežtai kritikuojanti FIFA, panašiai pralaimėjo Rusijai konkursą dėl teisės organizuoti 2018 metų čempionatą.
 
Pasak S. Blatterio, Jungtinės Valstijos yra Jordanijos, kurios atstovas princas Ali bin al Husseinas buvo vienintelis jo varžovas per FIFA prezidento rinkimus, „pagrindinė remėja“.
 
S. Blatteris taip pat griežtai kritikavo Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) prezidentą Michelį Platini, kuris ragino jį atsistatydinti dėl korupcijos skandalų.
 
„Ši neapykanta kyla ne iš vieno UEFA asmens – ji kyla iš UEFA organizacijos, kuri negali suprasti, kad 1998 metais aš tapau prezidentu“, – pridūrė FIFA vadovas.
 
Paklaustas, ar atleis M. Platini dėl raginimų atsistatydinti, S. Blatteris pareiškė: „Atleidžiu visiems, bet neužmirštu.“
 
S. Blatteris penktadienį laimėjo FIFA prezidento rinkimus, kai jo varžovas princas Ali pasitraukė po pirmojo balsavimo rato.