Sportas

2015.05.29 16:33

Lietuvos futbolo rinktinėje – keturi naujokai

BNS2015.05.29 16:33

Pasiruošimą Europos futbolo čempionato atrankos turnyro dvikovai su Šveicarija kitą savaitę pradėsiančios Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės gretose per artimiausias kontrolines rungtynes gali debiutuoti keturi žaidėjai, tačiau yra ir nuostolių.

Pasiruošimą Europos futbolo čempionato atrankos turnyro dvikovai su Šveicarija kitą savaitę pradėsiančios Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės gretose per artimiausias kontrolines rungtynes gali debiutuoti keturi žaidėjai, tačiau yra ir nuostolių.

Iš viso į išplėstinį rinktinės sąrašą birželio pradžioje vyksiančioms rungtynėms su Vengrija ir Malta bei dvikovai su Šveicarija įtraukti 27 futbolininkai.

Trakų „Trakų“ klubo kapitonas Deividas Česnauskis į nacionalinę komandą pakviestas po pusantrų metų, o Vilniaus „Žalgirio“ komandos vartininkas Sauliaus Klevinskas – po trejų metų pertraukos.

Keturi žaidėjai vyrų rinktinės stovykloje bus pirmą kartą: „Trakų“ gynėjas Linas Klimavičius, Slovėnijoje žaidžiantys saugas Vykintas Slivka bei du „Atlanto“ vienuolikės nariai – vartininkas Edvinas Gertmonas ir gynėjas Rolandas Baravykas.

„Visi šie žaidėjai paliko teigiamą įspūdį atstovaudami savo klubams, todėl nutarėme suteikti jiems šansą per kontrolines rungtynes. Pagal tai galėsime atsirinkti optimalią sudėtį rungtynėms su šveicarais, – teigė rinktinės treneris Igoris Pankratjevas. – Tuo labiau, kad turime nuostolių dėl traumų, o kai kuriems žaidėjams dar laukia rungtynės klubuose, todėl negalime jų iškviesti.“

Rinktinėje šį kartą vėl nebus Arvydo Novikovo. Saugas buvo grįžęs į rikiuotę Aujės „Erzgebirge“ klube, bet susižeidė ir dar bent mėnesį turės praleisti be futbolo. Traumas taip pat gydosi gynėjas Vaidas Slavickas bei saugas Kęstutis Ivaškevičius. Pastarasis šį pavasarį grįžo į aikštę po ilgos reabilitacijos ir buvo tarp potencialių rinktinės kandidatų.

Dar šeši futbolininkai yra išplėstiniame rinktinės sąraše, bet kontrolinėse rungtynėse negalės dalyvauti dėl užimtumo klubuose ar traumų. Tai vartininkai Giedrius Arlauskis, Vytautas Černiauskas, gynėjas Marius Žaliūkas, saugai Artūras Žulpa, Gediminas Vičius ir Fiodoras Černychas. Tikimasi, kad jie prisijungs prie komandos draugų jau Vilniuje, artėjant rungtynėms su šveicarais.

„Ypač daug klausimų buvo dėl F. Černycho sveikatos. Laimei, atrodo, kad jis sveiksta sparčiau, nei buvo tikėtasi iš pradžių. Fiodoras yra rezultatyviausias „Gornik“ ekipoje, todėl klubas kaip įmanydamas stengėsi, kad jis atsistotų ant kojų ir galėtų žaisti likusiose Lenkijos čempionato rungtynėse“, – atskleidė I. Pankratjevas.

Lietuvos rinktinė Vengrijoje renkasi birželio 3-ąją. Po dviejų dienų Debrecene laukia rungtynės su vengrais. Birželio 8-ąją vyks dvikova su Malta, o birželio 14 d. Vilniuje lietuviai rungtynėse susitiks su Šveicarijos rinktine.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas kontrolinėms rungtynėms su Vengrija ir Malta (2015 m. birželio 5 ir 8 d.)

Vartininkai:

Saulius Klevinskas (Vilniaus „Žalgiris“);

Edvinas Gertmonas (Klaipėdos „Atlantas“).

Gynėjai:

Vytautas Andriuškevičius (SC „Cambuur“, Olandija);

Georgas Freidgeimas (Vilniaus „Žalgiris“);

Tomas Mikuckis (Maskvos „Torpedo“, Rusija);

Tadas Kijanskas (Haifos „Hapoel“, Izraelis);

Egidijus Vaitkūnas (Vilniaus „Žalgiris“);

Rolandas Baravykas (Klaipėdos „Atlantas“);

Linas Klimavičius (FK „Trakai“);

Deividas Česnauskis (FK „Trakai“).

Saugai:

Karolis Chvedukas (Marijampolės „Sūduva“);

Donatas Kazlauskas (Gdansko „Lechia“, Lenkija);

Mindaugas Panka (Kirjat Šmonos „Hapoel Ironi“, Izraelis);

Saulius Mikoliūnas (Salihorsko „Šahter“, Baltarusija);

Vytautas Lukša (Vilniaus „Žalgiris“);

Gratas Sirgėdas (VfB „Stuttgart II“, Vokietija);

Mantas Kuklys (Vilniaus „Žalgiris“);

Vykintas Slivka (Nova Goricos „Gorica“, Slovėnija).

Puolėjai:

Deivydas Matulevičius (Tirgu Žiu „Pandurii“, Rumunija);

Lukas Spalvis („Aalborg“ BK, Danija);

Simonas Stankevičius („Leicester City“ FC, Anglija).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt