Naujienų srautas

Sportas2015.05.29 16:51

Vilniuje lankėsi TLAF prezidento posto siekiantis lengvaatletis S. Bubka

Vilniuje penktadienį lankėsi žymiausias pasaulio šuolininkas su kartimi Sergejus Bubka. Šiemet jis į savo karjerą siekia įsirašyti dar vieną laimėjimą – Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos prezidento postą.

Vilniuje penktadienį lankėsi žymiausias pasaulio šuolininkas su kartimi Sergejus Bubka. Šiemet jis į savo karjerą siekia įsirašyti dar vieną laimėjimą – Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos prezidento postą.

Vienas tituluočiausių visų laikų pasaulio lengvaatečių, šuolininkas su kartimi S. Bubka, yra tapęs daugkartiniu pasaulio čempionu, o šuoliu Seule 1988 m. iškovojo ir olimpinio čempiono titulą. Per savo sportinę karjerą jis pagerino net 35 pasaulio rekordus, o pirmąjį jų – ne kur kitur, o Vilniuje. Todėl viešėdamas Lietuvoje S. Bubka užsuko ir į sostinės lengvosios atletikos maniežą.

„Man tai – jaudinanti akimirka: atvažiavau į šį maniežą, kur prieš 31 metus prasidėjo mano didysis sportinis gyvenimas, naujų, rekordinių aukščių siekimas. Čia pirmą kartą pasiekiau pasaulio rekordą – 5 metrai 81 centimetras. Vilnius ir Lietuva turi didžiulę reikšmę mano kaip sportininko, žmogaus formavimuisi, todėl džiaugiuosi čia būdamas“ – pasakojo S. Bubka.

Šuolininkas su kartimi rugpjūtį sieks laimėti rinkimus į Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos prezidento postą. Savo rinkimų kampanijoje jis įsipareigoja išplėsti lengvosios atletikos pasiekiamumą visuomenei ir kovoti su nesąžiningu sportu.    

„Šiandien svarbiausia pritraukti jaunimą sportuoti ir parodyti jiems teisingą kelią į sėkmingą karjerą. Antra, reikia sustiprinti mūsų nacionalines federacijas. (...) Taip pat didelė problema – dopingas – reikia sugriežtinti taisykles. Tai yra didelis mūšis ir būsime labai susikoncentravę, kad sėkmingiau jame kovotume“, – sakė S. Bubka.

S. Bubka dešimt metų yra ir Ukrainos olimpinio komiteto prezidentas. Pasak jo, ginkluoto konflikto kamuojamoje Ukrainoje stengiamasi sudaryti kuo geresnes sąlygas sportuoti ir dalyvauti varžybose geriausiems šalies sportininkams – Rytų Ukrainos sportininkams išnuomojami būstai kitose vietose. Tačiau olimpinio komiteto vadovas pripažįsta, kad Krymo teritorijoje atsirado sportininkų, kurie nuo šiol turėtų atstovauti Rusijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi