2013.01.15 10:21

B. Vanagas devintajame Dakaro ralio etape – 68-as

ELTA 2013.01.15 10:21

Pietų Amerikoje vykstančio 34-ojo Dakaro ralio devintajame etape pirmadienį automobilių klasėje Lietuvos atstovų Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas užėmė 68-ąją vietą.

Nugalėjo ispanas Nani Roma („Mini“). Jis 593 km greičio ruožą įveikė per 5 val. 36 min. 28 sek.

Lietuviai nuo nugalėtojo atsiliko 2 val. 14 min. 36 sek.

Bendrojoje įskaitoje pirmauja nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Stephane`as Peterhanselis („Mini“). Jis pirmadienį finišavo antras.

Automobiliu „Oscar“ lenktyniaujantys B. Vanagas ir S. Jurgelėnas bendrojoje įskaitoje pakilo į 77-ąją vietą (+26:07.27).

Iš viso klasifikuoti 89 ekipažai.

Čilėje vykusiame devintajame etape automobilių, motociklų ir keturračių motociklų vairuotojai iš viso turėjo įveikti 852 km (593 km greičio ruožas), o sunkvežimių varžybų dalyviai – 699 km (293 km greičio ruožas).

Motociklų klasėje nugalėjo prancūzas Cyrilas Despres (KTM) – 5 val. 41 min. 36 sek.

Lyderiu tapo portugalas Rubenas Faria (KTM).

Iš viso klasifikuoti 133 motociklininkai.

Sunkvežimių klasėje pergalę iškovojo čekas Alešas Lopraisas („Tatra“; 3:18.32), o lyderiu tapo rusas Eduardas Nikolajevas („Kamaz“).

„Man“ ekipažas su lietuviu Gintaru Sadovnyku devintajame etape užėmė 48-ąją vietą (+59.04).

Keturračių motociklų klasėje nugalėjo lenkas Lukaszas Laskawiecas („Yamaha“; 6:26.39). Pirmauja argentinietis Marcosas Patronellis („Yamaha"“).

Dakaro ralis Pietų Amerikoje rengiamas penktą kartą. Varžybų dalyviams iš viso teks įveikti daugiau nei 8000 km. Ralis baigsis sausio 20 dieną Santjage (Čilė).