Sportas

2015.09.08 13:45

Trenerių prognozės nežada nieko gero „Lietuvos rytui“

Apklausti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) treneriai finalo serijoje prognozuoja pergalę Kauno „Žalgiriui“. Ketvirtadienį prasidėsiančioje paskutinėje sezono serijoje susikaus skirtingo pobūdžio, bet panašaus pajėgumo komandos.

Apklausti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) treneriai finalo serijoje prognozuoja pergalę Kauno „Žalgiriui“. Ketvirtadienį prasidėsiančioje paskutinėje sezono serijoje susikaus skirtingo pobūdžio, bet panašaus pajėgumo komandos.

Geriausias lygos puolimas prieš geriausią gynybą, taikliarankiai snaiperiai prieš priekinės linijos bokštus, penki nacionalinės rinktinės kandidatai prieš septynis ir bronziniai prizininkai prieš čempionus. LKL finalo serijoje intrigų bus apstu, bet jos baigtį DELFI apklausti pirmenybių treneriai spėja vieningai. Su viena išimtimi.

Po metų pertraukos LKL finale santykius tarpusavyje vėl aiškinsis tie, kurie tai darė penkiolika sezonų iš eilės.

Kauno „Žalgiris“ sieks 20-o titulo, Vilniaus „Lietuvos rytas“ laimėti LKL aukso žiedus mėgins šeštą kartą.

Prieš ketvirtadienį prasidedančią kovą dėl aukso DELFI paprašė penkių LKL komandų vyriausiųjų trenerių pabandyti nuspėti, kaip šiemet baigsis paskutinė sezono serija iki keturių pergalių.

Kazys Maksvytis, Klaipėdos „Neptūnas“

Spėjimas: „Žalgiris“ 4 – 2 „Lietuvos rytas“

Komentaras: Renkuosi „Žalgirį“, nes jo pusėje yra namų aikštės pranašumas ir ilgesnė pauzė prieš finalą, kurią kauniečiai galėjo išnaudoti pasiruošimui. Ir šiaip jie, mano nuomone, žaidžia stabiliau. Nors „Lietuvos ryto“ sudėtis tarsi atrodo labiau lygiavertė, nes „Žalgirio“ gretose yra nepatyrusio jaunimo. Manau, vilniečiai bandys išlaikyti tą patį žaidimo braižą kaip ir pusfinalyje, o serijos baigtį lems tai, kaip apsigins „Žalgiris“.

Dainius Adomaitis, Utenos „Juventus“

Spėjimas: „Žalgiris“ 4 – 2 „Lietuvos rytas“

Komentaras: Pagrindinis „Žalgirio“ koziris – namų aikštės pranašumas. Be to, jų komandoje yra daugiau finalų patirties turinčių žaidėjų. Kauniečiai turi persvarą ir dėl to, kad geriau ir stabiliau už vilniečius ginasi. Aišku, pasitaiko visokių išimčių, bet, mano manymu, ilgoje rungtynių serijoje tai yra svarbiausia. Tiesa, kad „Lietuvos rytas“ puolime yra talentingesnė komanda, ypač snaiperių jie turi daugiau. Vis dėlto žaidimas baudos aikštelėje – patikimesnis ginklas, ir jį laiko „Žalgiris“.

Gediminas Petrauskas, „Šiauliai“

Spėjimas: „Lietuvos rytas“ 4 – 3 „Žalgiris“

Komentaras: Nepaisant namų aikštės pranašumo, kurį turi „Žalgiris“, aš manau, kad seriją laimės „Lietuvos rytas“. Vilniečių puolimas tikrai geras, komanda pelno daug taškų. Aišku, gynyba šlubuoja, bet rungtynėms su „Žalgiriu“ ji, manyčiau, bus paruošta, žaidėjai bus pakankamai motyvuoti. Manau, kad šios serijos baigtį gali nulemti puolimas, nors dažniausiai ir būna priešingai.

Aloyzas Rudys, „Mažeikiai“

Spėjimas: „Žalgiris“ 4 – 1 „Lietuvos rytas“

Komentaras: Jei poilsis būna per ilgas, kyla rūpesčių, kaip nepamesti žaidimo ritmo. Bet patyrę „Žalgirio“ treneriai prieš pusfinalį jau parodė, kad gali labai gerai paruošti savo komandą. Be to, jie turėjo galimybę atidžiai sekti „Lietuvos ryto“ seriją su „Neptūnu“, analizuoti vilniečius ir padaryti išvadas, kaip prieš juos žaisti. „Žalgiris“ garsėja gynyba ne tik LKL, bet ir Eurolygoje, todėl turėtų pristabdyti „Lietuvos ryto“ puolimą.

Tadas Stankevičius, „Prienai“

Spėjimas: „Žalgiris“ 4 – 1 „Lietuvos rytas“

Komentaras: „Žalgiris“ turėtų pasinaudoti papildomu laiku, kurį galėjo skirti pasiruošimui, ir namų aikštės pranašumu. Be to, kauniečių sudėtis yra tolygesnė nei vilniečių.

Ką pasirinks J. Kazlauskas?

Galima neabejoti, kad finalo serijos metu tiek „Žalgirio“, tiek „Lietuvos ryto“ arenų tribūnų pirmoje eilėje bus įsitaisęs žiūrovas nr. 1 – Lietuvos rinktinės strategas Jonas Kazlauskas.

Konkurentų dėl titulo gretose iš viso rungtyniauja net dvylika žaidėjų, įtrauktų į gegužę paskelbtą išplėstinį nacionalinės komandos kandidatų sąrašą.

„Žinant trenerį ir jo požiūrį į savo darbą, jis ne tik gyvai stebės visas rungtynes, bet dar ir jų įrašus peržiūrės“, – šyptelėjo D. Adomaitis.

Kurios aikštės vietos labiausiai trauks J. Kazlausko dėmesį?

Po krepšiu vyks intriguojančios grumtynės tarp pastaruosius dvejus metus už rinktinės borto palikto, bet šiemet J. Kazlausko komplimentų jau sulaukusio „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjo Antano Kavaliausko ir „Žalgirio“ bokštų: Roberto Javtoko bei Artūro Gudaičio.

A. Rudžiui įdomiausia, kaip pasirodys pastarasis.

„A. Gudaitį trauma išmušė iš vėžių, jis prarado Gintaro Krapiko pasitikėjimą ir pats nustojo tobulėti. Bet anksčiau jis buvo tvirtas ramstis, todėl turėtų išnaudoti progą pasiųsti signalą rinktinės treneriams.

A. Kavaliauskas – ryškus „Lietuvos ryto“ priekinės linijos lyderis, kuris padarė milžinišką pažangą. Jis puikiai žaidžia du prieš du su Martynu Gecevičiumi, kai kada atliekančiu ir po dešimt rezultatyvių perdavimų. Bet A. Kavaliauską keičiantys žaidėjai – Kšyštofas Lavrinovičius ir Artūras Valeika – atsilieka, o „Žalgirio“ keitimas – lygiavertis. Be to, kauniečiai turi kaip išspręsti „Lietuvos ryto“ žaidimo du prieš du problemą. R. Javtokas yra gynybinio stiliaus krepšininkas, o A. Gudaitis, jei tik bus visiškai pasveikęs, taip pat yra jėga po krepšiu“, – samprotauja A. Rudys.

Ties perimetru laukia kita karšta mikrodvikova: tritaškį net užrištomis akimis galintis pataikyti M. Gecevičius prieš šiame LKL sezone dar daugiau tolimų metimų prišaudžiusį žalgirietį Artūrą Milaknį.

Iki šiol atakuoti iš toli kiek geriau sekėsi pastarajam (45,4 proc. taiklumas prieš 39,5 proc.), bet M. Gecevičius „Lietuvos ryto“ puolime turi papildomų užduočių, o bombarduoti nuo tritaškio linijos gali dauguma jo komandos draugų.

Ypač – Gediminas Orelikas, taip pat svajojantis sulaukti kvietimo į Lietuvos rinktinės stovyklą.

Bet vilniečių sunkiajam krašto puolėjui koją kiša ribotos galimybės gynyboje, dėl kurių jau pusfinalio serijos metu Marcelo Nicola ėmė aukoti atakų lyderio minutes, leisdamas pasireikšti Mike'ui Moseriui.

„Atkreipiau į tai dėmesį ir pamaniau, kad taip „Lietuvos ryto“ trenerių štabas jau galbūt ruošiasi finalui. M. Moseris gynyboje yra geresnis žaidėjas, gali sėkmingiau gintis vienas prieš vieną be komandos draugų pagalbos. O kai aikštėje bus G. Orelikas, gynybą prieš Paulių Jankūną ar Darių Songailą turbūt reikės dvigubinti. Kita vertus, puldamas G. Orelikas gali ištraukti varžovų sunkųjį krašto puolėją ties perimetru, tad bus be galo įdomu“, – svarsto D. Adomaitis.

Savo ruožtu, dėl P. Jankūno J. Kazlauskas veikiausiai dvejoja mažiausiai – kiekvieną savo kūno centimetrą ir kilogramą mokančiam išnaudoti puolėjui duris į rinktinę užverti turbūt gali tik trauma.

D. Adomaitis įsitikinęs, kad vienam A. Kavaliauskui būtų pernelyg sunku atsilaikyti prieš „Žalgirio“ aukštaūgius, bet „Lietuvos rytas“ dar turi mažai išnaudojamo potencialo.

„Dvikovose su „Žalgiriu“ bus labai daug kontakto, todėl platesnė vilniečių rotacija bus labai aktuali. Tas pats Simas Jasaitis finale bet kada gali išeiti į aikštę ir puikiai sužaisti. Ilgose serijose tokie „X faktoriai“ yra labai reikalingi, ir potencialiai jų „Lietuvos rytas“ turi daugiau“, – kalbėjo „Juventus“ treneris.

J. Kazlauskui taip pat bus smalsu palyginti įžaidėjus, kurių išplėstiniame rinktinės kandidatų sąraše yra net po du iš abiejų komandų. „Žalgiryje“ tai – Lukas Lekavičius ir Vaidas Kariniauskas, „Lietuvos ryte“ – Adas Juškevičius ir Žygimantas Janavičius.

„Žinome jų galimybes, bet finalas yra rimta proga pasirodyti iš gerosios pusės, nes tokios rungtynės daugiau pasako apie žmogų. Iš patirties galiu pasakyti, kad komplektuojant komandą atsižvelgiama ne tik į žaidėjų viso sezono statistikos vidurkius.

Jeigu ieškai tikro laimėtojo, tokio žmogaus, su kuriuo galėtumei kažko pasiekti, pirmiausia įvertini tai, kaip jis atrodė sezono pabaigoje. Yra krepšininkų, kurie reguliaraus sezono metu žaidžia vienaip, o atėjus atkrintamosioms varžyboms tarsi pakyla į aukštesnį lygį. Pažiūrėsime, kaip bus su kandidatais į mūsų rinktinę“, – finalo serijos laukė D. Adomaitis.

Ko gero, mažiausiai dominti J. Kazlauską turėtų Jameso Andersono pasirodymas, bet to nepasakysi nei apie „Žalgirio“, nei apie „Lietuvos ryto“ gerbėjus.

Kauniečių lyderis iš JAV neretai savo komandai vienas atneša daugiau naudos nei visi sostinės klubo legionieriai kartu sudėjus, tačiau reguliaraus sezono tarpusavio dvikovose „Lietuvos rytui“ du kartus buvo pavykę apriboti J. Andersono indėlį.

Tuo tarpu iš vilniečių užsienio legiono A. Rudys nesitiki ypatingo kokybinio šuolio.

„Atėjęs į komandą M. Nicola bandė juos įjungti į komandą ir padėti pagaliau atsiskleisti. Bet geriau pačiupinėjęs legionierius, jis grįžo prie žaidėjų, nešančių sėkmę. Šioje komandoje užsieniečiai yra tik pagalbininkai lietuviams“, – konstatavo specialistas.

Primename, kad pirmosios LKL finalo rungtynės Kaune prasidės ketvirtadienį, 18.30 val.