Sportas

2015.09.08 13:45

„Kruojos“ rungtynės vėl užvirė peklą lažybų rinkoje

Mindaugas Augustis, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Vos prieš savaitę dėl sąžiningo žaidimo principų laužymo per nagus gavusi Pakruojo „Kruoja“ žiebia dar vieną skandalą. DELFI žiniomis, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) tyrėjai trečiadienio popietę išskubėjo į Šiaulius, kur vakare turėtų įvykti mačas tarp „Šiaulių“ ir svečių iš Pakruojo. Įtarimus sukėlė artėjant dvikovai kilusi lažybų koeficientų pasiutpolkė.

Vos prieš savaitę dėl sąžiningo žaidimo principų laužymo per nagus gavusi Pakruojo „Kruoja“ žiebia dar vieną skandalą. DELFI žiniomis, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) tyrėjai trečiadienio popietę išskubėjo į Šiaulius, kur vakare turėtų įvykti mačas tarp „Šiaulių“ ir svečių iš Pakruojo. Įtarimus sukėlė artėjant dvikovai kilusi lažybų koeficientų pasiutpolkė.

Trečiadienio rytą populiariausios pasaulio ir Lietuvos lažybų bendrovės A lygos rungtynių tarp „Šiaulių“ ir „Kruojos“ favoritais dar laikė šalies vicečempionus.

Bet 16 val. situacija jau buvo apvirtusi aukštyn kojomis. Koeficientas, kuriuo siūlyta statyti už „Kruojos“ pergalę, vidutiniškai nuo 1,99 pašoko iki 3,73. Atitinkamai keitėsi „Šiaulių“ sėkmės koeficientas: nuo 3,5 iki 1,78. Tokius žymius svyravimus dažniausiai sukelia neįprastai didelės pinigų sumos, statomos už vieną iš komandų.

Trečiadienio popietę daugelis lažybų bendrovių jau buvo išbraukusios šią dvikovą iš savo pasiūlos.

DELFI žiniomis, sulaukusi Lošimų priežiūros tarnybos (LPT) signalo dėl keistų judesių lažybų rinkoje, LFF įspėjo abi komandas apie gresiantį pašalinimą iš A lygos, jeigu įvykiai aikštėje atspindės įtarimus dėl galimai sutartų rungtynių.

„Kruojos“ direktorius Emilijus Junevičius DELFI prisipažino trečiadienį sulaukęs federacijos atstovų skambučio ir perspėjimo. Paaiškinti, kodėl jo vadovaujamas klubas vėl linksniuojamas parduotų rungtynių kontekste, E. Junevičius negalėjo.

„Klubas nieko nedaro, ir aš negaliu atsakyti už kažką, kuris kažką daro. Klubas čia niekuo nesusijęs“, – teigė Pakruojo ekipos direktorius.

LFF sąžiningo žaidimo pareigūnas Gerhardas Dunauskas komentuoti situacijos nepanoro, paaiškinęs, kad vairuoja automobilį ir kalbėti negali.

Tai, jog įspėjo LFF apie koeficientų griūtį, patvirtino LPT direktorius Virginijus Daukšys.

„Perdavėme informaciją, kad būtų galima laiku sureaguoti. Juk svarbiau ne kažką pagauti už rankos, o užtikrinti, kad sutartos rungtynės nevyktų“, – DELFI sakė V. Daukšys.

Rungtynių tarp „Šiaulių“ ir „Kruojos“ pradžia buvo numatyta 19.30 val., bet dabar gali būti pavėlinta.

Mėginti užbėgti už akių lažybų skandalui šiame A lygos sezone tenka nebe pirmą kartą. Išankstinio įspėjimo dėl įtartinų statymų LFF taip pat sulaukė prieš balandžio 19 d. Klaipėdoje vykusias rungtynes tarp vietos „Granito“ ir „Šiaulių“ (2:2). Skubiai sureagavus dvikovos pradžia buvo nukelta dešimčiai minučių.

„Prieš rungtynes aš asmeniškai kalbėjausi su komandų atstovais. Pranešiau, kad turime tam tikros informacijos, gautos iš neskelbiamų šaltinių, perspėjau, kad nebūtų bandoma manipuliuoti. Buvome pasiruošę pirmiausia rungtynes sustabdyti, o paskui galbūt ir nutraukti.

Kas įdomiausia, už lygiąsias tada niekas nestatė. Favoritas iki pat rungtynių pabaigos buvo „Granitas“. Manau, kad kažkokios prevencinės reikšmės tas pokalbis prieš mačą ir jo pradžios pavėlinimas tikrai turėjo. Taip pasielgėme pirmą, bet turbūt tikrai ne paskutinį kartą. Ir toliau spausime visomis įmanomomis priemonėmis, neduosime ramiai gyventi“, – tuomet DELFI pasakojo G. Dunauskas.

Panašus sutartų rungtynių šešėlis balandį užgožė ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliaraus sezono pabaigoje virusias kovas. Įtarimai nukrypo į Kėdainių „Nevėžio“ klubą, kuriam vadovauja Antanas Sakavickas, iki gegužės vidurio ėjęs ir „Šiaulių“ futbolo ekipos direktoriaus pareigas.

Tąsyk dėl analogiškos lažybų koeficientų griūties LKL ryžosi nukelti rungtynes tarp „Nevėžio“ ir „Mažeikių“.

Primename, kad LFF drausmės komitetas vos prieš savaitę paskelbė sankcijas „Kruojos“ ekipai dėl sporto etiką ir sąžiningo žaidimo principus pažeidžiančio elgesio.

Iš visų LFF vykdomų varžybų trims mėnesiams diskvalifikuoti nigerietis Prince'as Etuwe, Portugalijos pilietybę turintis Eldonas Maquemba, brazilas Felipe Gomesas, komandos vyriausiasis treneris iš Portugalijos Divaldo Alvešas ir jo tautietis vartininkų treneris Bruno Ribeiro.

Dar vienam „Kruojos“ žaidėjui – gynėjui Valdui Pocevičiui – skirta diskvalifikacija iki gegužės 31 d., o Pakruojo klubas nubaustas 2 tūkst. eurų pinigine bauda.

Sankcijų Lietuvos vicečempionai sulaukė atlikus tyrimą dėl balandžio 28 d. vykusių „Kruojos“ rungtynių su Marijampolės „Sūduva“, kuriose atbulomis kojomis gynęsi pakruojiškiai pralaimėjo 0:3.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt