Naujienų srautas

Sportas2019.04.12 20:47

NCAA žibantis ir į NBA besiveržiantis Brazdeikis Lietuvai pasakė „taip“ – sieks lietuviško paso

LRT.lt 2019.04.12 20:47

JAV studentų krepšinio lygoje puikiai rungtyniavęs 20-metis kanadietis Ignas Brazdeikis Lietuvos krepšinio federacijos generaliniam sekretoriui sakė sieksiąs tapti Lietuvos piliečiu, praneša portalas 15min. Mičigano „Wolverines“ komandos lyderis yra gimęs Lietuvoje, Kaune, tačiau būdamas ketverių su tėvais išvyko į JAV, vėliau – į Kanadą.

Kaip rašo 15min.lt, iki šiol LKF nebuvo bendrausi su I. Brazdeikiu, tačiau į Kanadą nuvykęs M. Špokas su juo kalbėjosi apie galimą ateitį Lietuvos rinktinėje.

„Svarbiausia, kad jis patvirtino, jog nori gauti Lietuvos pilietybę, nes čia yra gimęs ir augęs iki ketverių metų. Pakalbėjome – jis puikiai supranta lietuviškai, – ir susidėliojome planus“, – 15min žurnalistui Kęstui Rimkui sakė M.Špokas.

Tiesa, „Iggy“ pravarde Kanadoje žinomas lietuvis neturi mūsų šalies paso, nors ir laiko save lietuviu, moka lietuviškai. Jo teta Lina Brazdeikytė su Lietuvos moterų rinktine 1997 metais tapo Europos čempione.

Gegužės 12 dieną Lietuvoje vyks referendumas dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo. Tiesa, I. Brazdeikis ją turėtų susigrąžinti, tad net sėkmingas referendumas negarantuotų vaikinui lietuviško paso.

Anksčiau I. Brazdeikis yra žaidęs už Kanados jaunimo iki 17-os ir iki 19-os metų rinktines.

Šį sezoną Mičigano universitete puolėjas rinko po 14,8 taško ir 5,4 atkovoto kamuolio per rungtynes. Jis jau paskelbė, kad dalyvaus šių metų NBA naujokų biržoje.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi