Sportas

2015.05.26 10:34

Tarptautiniame fechtavimo turnyre lietuviai iškovojo septynis medalius

DELFI.lt2015.05.26 10:34

Jau ketvirtus metus iš eilės Kaune vyko tarptautinis fechtavimo turnyras „Gaja-Dvikova Cup 2015“. Susirinko daugiau nei 200 dalyvių iš 7 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Vokietijos, Armėnijos ir Norvegijos. Vaikinai ir merginos surėmė špagas trijose amžiaus grupėse – jaunimo (U20), jaunių (U17) ir jaunučių (U14). Lietuviai iškovojo 7 medalius.

Jau ketvirtus metus iš eilės Kaune vyko tarptautinis fechtavimo turnyras „Gaja-Dvikova Cup 2015“. Susirinko daugiau nei 200 dalyvių iš 7 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Vokietijos, Armėnijos ir Norvegijos. Vaikinai ir merginos surėmė špagas trijose amžiaus grupėse – jaunimo (U20), jaunių (U17) ir jaunučių (U14). Lietuviai iškovojo 7 medalius.

Jaunučių (U14) vaikinų amžiaus kategorijoje nugalėtoju tapo Domantas Ivanauskas, merginų – sidabru puošėsi Patricija Ščecko.

Jaunių (U17) grupėje čempione tarp merginų tapo Olivija Mašalo. Jaunimo (U20) grupėje medaliais puošėsi net 4 merginos iš Lietuvos: čempione tapo Viktė Ažukaitė, sidabrą iškovojo Akvilė Katkovaitė, bronzos medaliai atiteko Ievai Serapinaitei ir O. Mašalo.

Turnyras „Gaja-Dvikova Cup 2015“ prasidėjo jauniausiųjų sportininkų amžiaus grupės (U14) varžybomis. Tarp merginų geriausiai pasirodė P. Ščecko, kuri iki pat finalo įveikė vieną varžovę po kitos. Pogrupyje sportininkė laimėjo 5 iš 5 kovų, į atkrintamas praėjo aukštu 3 reitingo numeriu ir praleido pirmą kovą. Vėliau mūsiškė įveikė Ivoną Stavickąją (15:10) ir pateko į ketvirtfinalį, kur jos laukė įnirtinga kova prieš latvę Neli Mihejevą. Varžovę lietuvė įveikė per pagrindinį laiką, tačiau vos vieno dūrio persvara (15:14).

Merginų pusfinaliuose pirmame susitikime pergalę rezultatu 15:9 šventė Aliaksandra Kuzmich iš Gardino miesto, įveikusi baltarusę Uliana Reuckają iš Minsko. Antrame pusfinalyje P. Ščecko įnirtingai priešinosi Jeva Pancialejeva iš Baltarusijos Mogiliovo miesto.

Įveikusi baltarusę rezultatu 15:13, Lietuvos atstovė nukeliavo į finalą ir stojo į kovą su Aleksandra Kuzmič. Kovos pradžia nežadėjo pergalės ir netrukus baltarusė jau buvo atitrūkusi net 4 dūriais. Baigiantis kovos laikui P. Ščecko sugebėjo pasivyti varžovę, tačiau pergalę rezultatu 15:14 galiausiai šventė A. Kuzmič.

Vaikinų jaunučių (U14) grupėje stipriausias buvo kaunietis Domantas Ivanauskas, pogrupyje laimėjęs 6 iš 6 kovų. Jis į atkrintamas varžybas iškopė pirmu reitingo numeriu ir praleido pirmą kovą. Po nesunkios aštuntfinalio kovos prieš vilnietį Danijilą Semionovą (15:9), sekė įnirtinga ketvirtfinalio kova su baltarusiu iš Gardino miesto Nikolajumi Zdančiuku. Lietuvis palaužė baltarusį po pratęsimo rezultatu 15:14 ir pateko į pusfinalį.

Pusfinaliuose kartu su lietuviu kovojo net 3 baltarusiai. Pirmame pusfinalyje D. Ivanauskas įveikė Vitalijų Prianičnikovą (15:11) iš Minsko, o antrame pusfinalyje Vladislavas Šancovas iš Mogiliovo nesunkiai įveikė treniruočių draugą Kirilą Roličą (15:7).

Finale intrigos nebuvo. D. Ivanauskas nuo pat pirmų kovos akimirkų išsiveržė į priekį ir nepaliko jokių šansų varžovui. Lietuvis šventė pergalę įveikęs varžovą rezultatu 15:6 ir stojo ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio.

Antrą varžybų dieną dėl trofėjų kovojo jaunių (U17) amžiaus grupės fechtuotojai. Čia džiugino Lietuvos jaunių merginų rinktinės narė O. Mašalo, kuri ir tapo varžybų nugalėtoja. Pogrupyje O. Mašalo iškovojo 5 iš 6 pergalių ir pateko į atkrintamas 7 reitingo numeriu.

Pirmiausia Lietuvos atstovė nesunkiai (15:7) įveikė baltarusę Angeliną Michalevič iš Gardino ir iškopė į 16-uką. Aštuntfinalio kova prieš kaunietę Elzę Šatkauskaitę O. Mašalo tądien pareikalavo daugiausiai jėgų. Nuolatinės varžovės kovojo lygiai iki pat paskutinių kovos sekundžių, tačiau per teisėjo skirtą papildomą kovos minutę pergalingą dūrį atliko O. Mašalo ir laimėjo kovą 15:14.

Ketvirtfinalyje O. Mašalo įveikė (15:11) Dianą Jegorovą iš Latvijos Daugpilio miesto, o pusfinalyje – baltarusę iš Minsko Darią Miskavec (15:11).

Azartiška kova vyko antrame merginų pusfinalyje tarp tituluotos Estijos sportininkės Caroliine Loit ir latvės Janos Vilcane. Po pratęsimo pergalę (9:8) išplėšė Latvijos sportininkė. C. Loit šiuo metu užima 14-ą vietą Europos jaunių (U17) reitinge.

Finalo kova tarp O. Mašalo ir J. Vilcane buvo atkakli, bet Lietuvos sportininkė neprarado iniciatyvos ir pasibaigus kovos laikui šventė pergalę rezultatu 11:9.

Jaunių (U17) vaikinų tarpe Lietuvos rinktinės nariai šį kartą liko be medalių. Pirmame pusfinalyje susitiko vokietis Seidelis Rudgeris ir baltarusis Bogdanas Pantilejevas. Pergalę rezultatu 15:11 iškovojo vokietis. Antrame pusfinalyje susitiko du latviai iš Daugpilio – Ernestas Cimborevičius ir Egilis Vasaraudzis, kuris ir laimėjo kovą rezultatu 15:11.

Finale R. Seidelis įveikė latvį E. Vasaraudzį rezultatu 15:12 ir kėlė čempiono taurę. Geriausiai lietuvių tarpe pasirodė broliai Dominykas Bartaška, kuris galutinėje įskaitoje liko 6-as, ir Matas Bartaška, kuris pralaimėjo ketvirttinalio kovą čempionu tapusiam vokiečiui (15:14) ir galutinėje įskaitoje liko 8-as.

Jaunimo (U20) merginų varžybose stipriausios buvo lietuvės. Ketvirtfinalyje Akvilė Katkovaitė nuo kovos vidurio įgavusi pranašumą įveikė Armėnijos rinktinės narę Emma Poghosovą (15:10), Ieva Serapinaitė kovos pabaigoje išlyginusi rezultatą galiausiai šventė pergalę prieš estę C. Lot (15:14), Viktė Ažukaitė sutriuškino baltarusę Lizavėtą Vlasovą (15:4), o jaunoji O. Mašalo palaužė Emilijos Serapinaitės pasipriešinimą (15:13).

Pusfinaliuose kovojo visos keturios Lietuvos atstovės. Galiausiai į finalą iškopė Lietuvos jaunimo (U20) fechtavimo rinktinės atstovės A. Katkovaitė, pirmame pusfinalyje įveikusi (15:13) I. Serapinaitę, ir V. Ažukaitė, antrame pusfinalyje įveikusi O. Mašalo vieno dūrio persvara po pratęsimo (13:12).

Finale susitiko treniruočių draugės bei nuolatinės varžovės A. Katkovaitė ir V. Ažukaitė. Kovos viduryje įgijusi pranašumą pergalę šventė (15:9) ir čempionės titulą iškovojo V. Ažukaitė. Ji yra tarptautinio fechtavimo turnyro „Gaja-Dvikova Cup“ 2012 ir 2013 metų, o A. Katkovaitė – 2014-ų turnyro nugalėtojos.

Vaikinų jaunimo (U20) grupėje lietuviai liko be medalių. Turnyro nugalėtoju tapo tituluotas Baltarusijos sportininkas iš Mogiliov miesto Denisui Povlovskiui.

Tarp lietuvių geriausiai pasirodė šalies jaunių rinktinės nariai Rokas Jukna ir M. Bartaška. R. Jukna ketvirtfinalyje nusileido (8:15) čempionui D. Povlovskiui ir liko 6-as, o M. Bartaška pralaimėjo (11:15) sidabrą varžybose iškovojusiam B. Pantilejevui ir liko 8-as.

Tarptautinio fechtavimo turnyro „Gaja-Dvikova Cup“ rengėjai nuoširdžiai dėkoja jau prisidėjusiems ir dar prisidėsiantiems rėmėjams, visiems turnyro globėjams, partneriams bei visiems prisidedantiems savo darbais ir idėjomis. Tai yra visų šio renginio dalyvių indėlis į fechtavimo sporto šakos plėtojimą bei jaunimo užimtumo didinimą Lietuvoje.

Tarptautinis fechtavimo turnyras „Gaja-Dvikova Cup 2015“ buvo tarsi generalinė repeticija prieš rugsėjo mėnesio 26-27 dienomis Kaune vyksiantį Šiaurės šalių jaunimo ir jaunių fechtavimo čempionatą.

Šiaurės šalių čempionatas – tai didžiausias regione kasmetinis fechtavimo renginys, kuriame špagas suremia Švedijos, Norvegijos, Danijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos pajėgiausi fechtuotojai.

Geriausiųjų 8-ukai:

Jaunučiai (U14) – merginų špaga:

1. Aliaksandra Kuzmich BLR

2. Patricija Ščecko LTU

3. Yeva Pantsialeyeva BLR

3. Uliana Reutskaya BLR

5. Daria Myskavets BLR

6. Lizaveta Veber BLR

7. Neli Mihejeva LAT

8. Liliana Izotova LTU

Jaunučiai (U14) – vaikinų špaga:

1. Domantas Ivanauskas LTU

2. Uladzislau Shantsou BLR

3. Vitali Prianichnikou BLR

3. Kirill Rolich BLR

5. Jacob Blum GER

6. Mikhail Korabou BLR

7. Patrikas Valiukėnas LTU

8. Mikail Zdanchuk BLR

Jauniai (U17) – merginų špaga:

1. Olivija Mašalo LTU

2. Jana Vilcane LAT

3. Caroliine Loit EST

3. Daria Myskavets BLR

5. Diana Jegorova LAT

6. Lizaveta Barysava BLR

7. Daria Sotnikova BLR

8. Yeva Pantsialeyeva BLR

Jauniai (U17) – vaikinų špaga:

1. Rudger Seidel GER

2. Egils Vasaraudzis LAT

3. Bahdan Pantsialeyeu BLR

3. Ernests Cimborevičs LAT

5. Eduard Ovikyan ARM

6. Dominykas Bartaška LTU

7. Dzimtry Maiseikau BLR

8. Matas Bartaška LTU

Jaunimas (U20) – merginų špaga:

1. Viktė Ažukaitė LTU

2. Akvilė Katkovaitė LTU

3. Olivija Mašalo LTU

3. Ieva Serapinaitė LTU

5. Emma Poghosova ARM

6. Emilija Serapinaitė LTU

7. Cariliine Loit EST

8. Lizaveta Vlasava BLR

Jaunimas (U20) – vaikinų špaga

1. Dzianis Paulouski BLR

2. Bahdan Pantsialeyeu BLR

3. Pavel Dubouski BLR

3. Eduard Ovikyan ARM

5. Egils Vasaraudzis LAT

6. Rokas Jukna LTU

7. Ernests Cimborevičs LAT

8. Matas Bartaška LTU

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt