Sportas

2019.04.12 17:09

Anglijos futbole rasizmas bujoja toliau – kaltinimai „Chelsea“ ir „Arsenal“ sirgaliams

LRT.lt 2019.04.12 17:09

Pastaruoju metu vėl vis dažniau kalbama apie rasizmą futbole, o čia ir vėl „pasižymėjo“ Anglijos aistruoliai. Londono „Chelsea“ klubas neįleido kelių savo fanų į rungtynės Čekijoje, o kitas miesto klubas „Arsenal“ irgi pradėjo tyrimą sirgalių užgaulioto varžovų žaidėjo.

Ketvirtadienio vakarą „Arsenal“ namuose 2:0 įveikė „Napoli“ ekipą, o socialiniuose tinkluose užfiksuota, kaip vienas šeimininkų sirgalius užgaulioja italų klubo gynėją Kalidou Koulibaly. „Arsenal“ skelbia pradėję tyrimą.

„Mes pradėjome tyrimą, kad identifikuotume tą žmogų. Mes taikome nulinę toleranciją tokiam elgesiui ir tokie sirgaliai nėra priimami į „Arsenal“ rungtynes. Mūsų sirgalių bazė yra labai įvairi ir visi sirgaliai yra mūsų klubo šeimos dalis“, - skelbiama „Arsenal“ pranešime spaudai.

Tuo tarpu trečiadienį socialiniuose tinkluose išplito „Chelsea“ sirgalių vaizdo įrašas iš vieno Prahos barų, kur šie laukė klubo rungtynių su „Slavia“ klubu Europos lygoje. „Chelsea“ sirgaliai bare dainavo skanduotą „Salah yra sprogdintojas“ (Salah is a bomber), taip įžeisdami „Liverpool“ lyderį iš Egipto.

Socialiniuose tinkluose kilo didelis pasipiktinimas, „Liverpool“ klubas irgi pasmerkė tokį elgesį, o „Chelsea“ klubas išsiaiškino, kas tokie yra šie vyrai ir anuliavo jų bilietus į rungtynes Prahoje.

„Tai šlykštu. Manau, kad tokie sirgaliai turi būti nebeįleidžiami į stadionus. Daugiau niekada gyvenime“, - griežtų baudų sirgaliams rasistams reikalauja „LIverpool“ treneris Jurgenas Kloppas.