Sportas

2019.04.12 13:34

Lietuvos tinklinio čempionatų finaluose laukia nenuspėjama kova

LRT.lt 2019.04.12 13:34

Jau šį savaitgalį Palangos sporto centro arenoje paaiškės stipriausios Lietuvos tinklinio komandos. Visi čempionato finalų dalyviai sutinka, kad šiais metais prognozuoti pirmenybių baigtį yra labai sudėtinga, todėl žiūrovų laukia bekompromisė kova, skelbiama Lietuvos tinklinio federacijos pranešime spaudai.

Praėjusių metų Lietuvos vyrų čempionė Marijampolės „Sūduva“ šįkart kausis tik dėl bronzos medalių, bet mažajame finale jai tikrai nebus lengva. Jauna ir ambicinga Kauno „Rio-Starto“ ekipa padarys viską, kad į laikinąją sostinę sugrįžtų su bronzos apdovanojimais. Tuo tarpu didžiajame finale kausis Klaipėdos „Amber Queen“ ir Kelmės „Etovio“ klubai, kurių tarpusavio akistatos šiame sezone būdavo tikra puošmena žiūrovų akims.

„Šiais metais finalai bus tikrai išskirtiniai, nes visose porose yra labai sunku nuspėti, kas laimės. Tiek didžiuosiuose, tiek mažuosiuose finaluose susitiks vienos kitų vertos komandos, todėl labai laukiame gražių ir įtemptų kovų“, –  kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

TOP SPORT moterų čempionato mažajame finale susitiks Vilniaus universiteto ir Jonavos „Aušrinės-KKSC“ ekipos. Tuo tarpu dėl aukso kausis Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ tinklininkės.

A. Gaidys įsitikinęs, kad tokio gero lygio tinklinis bei intriguojantis čempionato finišas suteiks postūmį šio sporto šakos populiarumui pajūryje.

„Palanga jau seniai neturėjo tokio lygio salės tinklinio renginio. Anksčiau ji buvo tituluojama kaip paplūdimio tinklinio sostinė, o dabar turėtų išaugti susidomėjimas ir žaidimu salėje. Neabejojame, kad prie gausaus finalų dalyvių sirgalių būrio arenoje susirinks ir nemažai vietinių gyventojų bei poilsiautojų“, –  pridūrė A. Gaidys.

Pasibaigus finaliniam savaitgaliui, vėl bus renkamos čempionato svajonių komandos. Pagal reguliariojo sezono statistiką, į ją realiai pretenduoja Linas Petravičius („Etovis“), Saulius Plioraitis („Sūduva“), Artūras Vasiljevas („Amber Queen“), Girvydas Rimeika („Sūduva“), Linas Starkutis („Amber Queen“), Marius Barauskis („Amber Queen“), Karolis Šlimas („Etovis“) ir Gilbertas Kerpė („Etovis“).

Moterų tarpe šiuo metu tarp statistikos lyderių ir arčiausiai svajonių komandos yra Rugilė Grudzinskaitė („Aušrinė-KKSC“), Viktorija Dudkina („Kaunas-VDU“), Gerda Grudzinskaitė („Aušrinė-KKSC“), Tautvilė Grinkevičiūtė („Prekyba-Parama“), Kotryna Motiejūnaitė („Kaunas-VDU“), Oksana Ovčinikova („Aušrinė-KKSC“) ir Jekaterina Kovalskaja („Prekyba-Parama“).

TOP SPORT Lietuvos čempionatų finalų tvarkaraštis:

Šeštadienis:

11.00 val. Moterys. Dėl 3 vietos. Vilniaus universitetas – Jonavos „Aušrinė-KKSC“

13.30 val. Vyrai. Dėl 3 vietos. Marijampolės „Sūduva“ – Kauno „Rio-Startas“

16.00 val. Moterys. Finalas. Kauno „Kaunas-VDU“ – Alytaus „Prekyba-Parama“

18.30 val. Vyrai. Finalas. Klaipėdos „Amber Queen“ – Kelmės „Etovis“

Sekmadienis:

11.00 val. Moterys. Dėl 3 vietos. Jonavos „Aušrinė-KKSC“ – Vilniaus universitetas

13.30 val. Vyrai. Dėl 3 vietos. Kauno „Rio-Startas“ – Marijampolės „Sūduva“

16.00 val. Moterys. Finalas. Alytaus „Prekyba-Parama“ – Kauno „Kaunas-VDU“

18.30 val. Vyrai. Finalas. Kelmės „Etovis“ – Klaipėdos „Amber Queen“.