Sportas

2015.02.12 21:38

Į rinktinę atvyko Š. Jasikevičius, D. Motiejūnas komandai nepadės

LRT.lt 2015.02.12 21:38

Prie Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio atrankos turnyrui besirengiančios Lietuvos rinktinės antradienį vakare prisijungė įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius.

Prie Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio atrankos turnyrui besirengiančios Lietuvos rinktinės antradienį vakare prisijungė įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius.

Jis trečiadienį ryte jau pradėjo sportuoti kartu su visa komanda.

Graikijos vicečempionu su Atėnų „Panathinaikos“ klubu tapęs 36-erių metų 193 cm ūgio įžaidėjas atskrido iš Kopenhagos tiesiai į Palangą, kur stovyklauja Lietuvos rinktinė.

Prisijungus Š. Jasikevičiui, Palangoje ir Klaipėdoje dabar sportuoja 14 krepšininkų. Šis skaičius dar padidės, kai Ispanijos ir Italijos čempionatuose kovas baigs Martynas Pocius (Madrido „Real“, Ispanija), Jonas Mačiulis ir Rimantas Kaukėnas (abu – Sienos „Montepaschi“, Italija). Visi trys krepšininkai jau anksčiau pareiškė norą žaisti Lietuvos rinktinėje šią vasarą.

Dar vieno perspektyvaus kandidato – aukštaūgio Donato Motiejūno šią vasarą rinktinėje nebus. Debiutui NBA besiruošiantis krepšininkas pagal lygos taisykles negali pasirašyti kontrakto su Hiūstono „Rockets“ klubu anksčiau nei liepos 1 dieną.

„Žmogiškai suprantame Donatą ir jo troškimą kuo geriau pasiruošti svarbiam karjeros etapui, – po paskutinių pokalbių su pačiu krepšininku sakė vienas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovų Paulius Motiejūnas. – Donatas patikino, kad tikrai neatsisako atstovauti Lietuvos rinktinei ir bus pasiruošęs jai padėti kitą vasarą.“

Rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra taip pat sakė suprantąs D. Motiejūno sprendimą: „Jau anksčiau esu sakęs, kad Donatas yra vienas iš tų žaidėjų, kuris netolimoje ateityje tikrai turėtų būti vienas rinktinės ramsčių. Nuoširdžiai linkiu jam sėkmės“.

Jau atvykusius žaidėjus K. Kemzūra jau šį savaitgalį galės išbandyti kontrolinėse rungtynėse – šeštadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje lietuviai išbandys jėgas su Makedonijos komanda, o sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje žais su Graikijos krepšininkais.

Olimpinis atrankos turnyras Karakase (Venesuela) vyks liepos 2–8 dienomis. Lietuvos rinktinė B grupėje susitiks su Venesuelos ir Nigerijos komandomis. Iš viso atrankos varžybose dalyvaus dvylika rinktinių, o į olimpines žaidynes pateks trys.