Naujienų srautas

Sportas2015.05.19 19:34

Dėl „Kruojos“ aferos diskvalifikuoti keturi futbolininkai ir du treneriai

BNS, LRT.lt 2015.05.19 19:34

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas (DK) už garbingo žaidimo principų pažeidimus diskvalifikavo šešis tuometinius „Kruojos“ komandos narius ir klubui skyrė baudą.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas (DK) už garbingo žaidimo principų pažeidimus diskvalifikavo šešis tuometinius „Kruojos“ komandos narius ir klubui skyrė baudą.

Tyrimas dėl balandžio 28 d. vykusių Lietuvos čempionato rungtynių tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Pakruojo „Kruojos“ pradėtas jau kitą dieną. Atlikęs rungtynių dalyvių apklausą, rungtynių analizę bei gavęs kitos informacijos Tyrimų komitetas medžiagą perdavė Drausmės komitetui.

Įvertinus visas aplinkybes, LFF DK penkis tuometinius „Kruojos“ narius nubaudė 3 mėnesių diskvalifikacijomis. Tai griežčiausia sankcija, kuri numatyta LFF Drausmės kodekse už siekį „sąžiningo žaidimo principus pažeidžiančiu elgesiu įtakoti rungtynių baigtį ar eigą“.

Pasak LFF pranešimo, iš visų LFF vykdomų varžybų diskvalifikuoti futbolininkai Etuwe'as Prince'as Eboagwu, Felipe'as Alexandre'as Januario Gomesas, Martinsas Maquemba, vyriausiasis treneris Divaldo Alvesas ir vartininkų treneris Bruno Manuelis Ferreira Ribeiro.

„Kruoja“ gegužės 14 d. pranešė, kad „dėl jų kaltės klubo iniciatyva“ sutartys nutrauktos su P. E. Eboagwu ir M. Maquemba. Anksčiau nuo pareigų buvo nušalintas ir treneris D. Alvesas: jo ir B. M. F. Ribeiros nėra komandos narių sąraše. žaidėjas A. J. Gomesas tebėra komandoje.

Dar vienam „Kruojos“ žaidėjui Valdui Pocevičiui, kuris buvo suspenduotas nuo gegužės 7 d. už garbingo žaidimo principų pažeidimus, DK skyrė diskvalifikaciją iki gegužės 31 d.

„Kruojos“ klubas remiantis LFF Drausmės kodekso 44 str. 5 dalimi (sankcija klubui, kuriam priklauso bausti žaidėjai ar oficialūs asmenys) nubaustas 2000 eurų bauda.

Taip pat, DK nutarimu, „Kruojos“ žaidėjui Maksimui Adamenkai laikinosios apsaugos priemonės panaikintos ir sankcijos nebetaikomos.

Atsižvelgiant į susidariusią padėtį dėl įvairių asmenų, siekiančių dalyvauti klubų veikloje, LFF dar kartą įspėja visus rungtynių dalyvius, jog bet kokie bandymai manipuliuoti rungtynių rezultatais ir toliau bus griežtai baudžiami LFF Drausmės kodekse numatytomis sankcijomis.

Visą tyrimų medžiagą LFF perduoda teisėsaugos institucijoms, todėl už nesąžiningus veiksmus taip pat gresia atsakomybė LR įstatymų nustatyta tvarka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi