Sportas

2015.05.13 11:24

Šauktinių sąraše – T. Sabonis, R. Berankis ir L. Spalvis

lrytas.lt2015.05.13 11:24

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis ir Arvydo Sabonio sūnus Tautvydas pateko į nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos sąrašus.

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis ir Arvydo Sabonio sūnus Tautvydas pateko į nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos sąrašus.

24-erių R. Berankio pavardė šauktinių sąraše – 25 445-a.

Ispanijoje gyvenančio ir rungtyniaujančio 23 metų T. Sabonio pavardė sąraše – 1168-a, todėl didžiulė tikimybė, kad šiemet jis stos į šauktinių rikiuotę.

Domantas Sabonis, kuriam gegužės 3-ąją suėjo devyniolika, į sąrašą neįtrauktas.

Lietuvos futbolo rinktinės viltis Lukas Spalvis – 32 025-as.

Visiems atsitiktine atrankos sistema atrinktiems 36 825 karo prievolininkams nuo trečiadienio bus pradėti siųsti šaukimo nurodymai. Jie registruotu paštu bus išsiųsti per 20 darbo dienų nuo sąrašų paskelbimo dienos.

Šaukimo nurodymuose bus pateiktas atvykimo laikas, vieta ir reikalingi pristatyti dokumentai. Vėliau, patikslinus anketinius duomenis, karo prievolininkai bus organizuotai siunčiami į Karinę medicinos ekspertizės komisiją įvertinti jų sveikatą.

Šaukimo pranešimo negavę, bet į šių metų sąrašą patekę asmenys raginami susisiekti su artimiausiu regioniniu Karo prievolės ir komplektavimo skyriumi ir patikslinti atvykimo vietą ir laiką.

Karo prievolininkai, oficialiai deklaravę išvykimą iš Lietuvos, pateko į Vilniaus regiono sąrašą. Taip pat primename, kad išvykus į kitą valstybę nuolat ar laikinai, ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, nedelsiant, bet ne vėliau kaip vieną mėnesį nuo išvykimo informuoti karo prievolę administruojančią krašto apsaugos sistemos instituciją apie savo faktinę gyvenamąją vietą, darbo ar studijų vietą.

Į šauktinių sąrašus Krašto apsaugos ministerija šią savaitę įtraukė 36 tūkst. 825 jaunuolius nuo 19 iki 26 metų. Šiemet į kariuomenę devynių mėnesių mokymams ketinama pakviesti 3 tūkst. šauktinių, įskaitant savanorius, kurių užsirašė per tūkstantį.

Pirmieji karo prievolininkai tarnybą pradės rugpjūčio 24 dieną Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.