Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos sportininkai atsakingai ruošiasi pirmosioms Europos žaidynėms

BNS2015.09.08 13:45

Antradienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) aptartas pasirengimas pirmosioms Europos žaidynėms, kurios birželio 12–28 dienomis vyks Azerbaidžano sostinėje Baku.

Antradienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) aptartas pasirengimas pirmosioms Europos žaidynėms, kurios birželio 12–28 dienomis vyks Azerbaidžano sostinėje Baku.

Pasitarime dalyvavo sporto federacijų atstovai ir treneriai. Misijos vadovas Einius Petkus pristatė Lietuvos delegaciją, kurioje – 72 atletai. Dauguma jų – taip pat ir olimpinės rinktinės kandidatai.

Iš 20 Europos žaidynių sporto šakų Lietuvos sportininkai varžysis 15-oje. 10-ies sporto šakų rezultatai turės įtakos atrankai į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpines žaidynes. Šaudymo, triatlono ir stalo teniso nugalėtojai gaus tiesioginius olimpinius kelialapius.

Pasak LTOK pranešimo, Lietuvos delegacijos sąrašas bus patvirtintas gegužės 21 d. vyksiančiame komiteto vykdomojo komiteto posėdyje.

Daugiausiai pergalių Europos žaidynėse tikisi baidarių ir kanojų irklavimo bei bokso federacijos. Baidarių ir kanojų irklavimo komandos vadovas Egidijus Balčiūnas tikisi 4 medalių. Bokso federacijos generalinis sekretorius Antanas Arėška taip pat laukia 4 apdovanojimų.

Krepšinio treneris Mindaugas Budzinauskas pabrėžė, kad vyrų ir moterų rinktinės yra skirtingo pajėgumo. Vyrų rinktinė patyrusi 3 prieš 3 turnyruose, yra subrendusi pergalėms, o moterys tik pradėjo rungtyniauti ir, nors laimėjo atrankos turnyrą, Europos žaidynėse jų tikslas – pusfinalis.

Badmintono treneris Juozas Špelveris pasidžiaugė sėkmingu atrankos etapu ir padėkojo LTOK sporto direkcijai už papildomas vietas žaidynėse. Anot trenerio, tai didelė motyvacija jauniems badmintonininkams, kurie žaidynėse dalyvaus kartu su olimpiečiais Kęstučiu Navicku ir Akvile Stapušaityte.

Plaukimo treneris Gintautas Bartkus pasakojo, kad jaunieji plaukikai šiuo metu stovyklauja ir treniruojasi Elektrėnuose. Treneris tikisi, kad Andrius Šidlauskas ir Paulius Grigaliūnas pateks į finalus.

Visų kitų sporto šakų atstovai patvirtino, kad pasirengimas vyksta pagal planą. Nerimą dėl Rūtos Aksionovos rankos traumos išreiškė sambo federacijos prezidentas Eduardas Rudas. Gydytojų teigimu, sportininkė pasveiks ir žaidynėse galės dalyvauti.

Visų žaidynių metu Baku dirbs medikų brigada, kuri padės jei sportininkai patirs traumas. Komandos taip pat turės gydytojus, kurie atvyks ir išvyks kartu su sportininkais. LTOK paskyrė biudžetą žaidynių metu reikalingiems vaistams ir sportininkų atsigavimo priemonėms.

Misijos vadovas informavo, kad LTOK jau užsakė ir apmokėjo lėktuvo bilietus, paskyrė lėšas sportininkų pasirengimui pagal federacijų įvardintus poreikius. Nuo gegužės 25 d. delegacijos nariams bus išdalinta rinktinės apranga, kurią gamina LTOK remianti bendrovė „Audimas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.