Sportas

2015.09.08 13:45

VRM: sportininkai periodines išmokas turėtų gauti ne tik po karjeros baigimo

BNS2015.09.08 13:45

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo, kad laimėjimą pasiekęs sportininkas iš karto įgytų teisę į periodinę išmoką, nepriklausomai nuo to, ar jis baigęs sportinę karjerą, ar ne.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo, kad laimėjimą pasiekęs sportininkas iš karto įgytų teisę į periodinę išmoką, nepriklausomai nuo to, ar jis baigęs sportinę karjerą, ar ne.

Taip pat siūloma, kad sportininkams už laimėjimus mokama periodinė išmoka būtų diferencijuojama - jos dydis ir mokėjimo trukmė priklausytų nuo iškovoto laimėjimo svarbos. Pagal siūlymą, šios išmokos mokėjimas nebūtų siejamas su Lietuvos pilietybės netekimu.

Šiuo metu nusipelnę sportininkai turi teisę į fiksuoto dydžio rentą, kuri mokama tik sportininkui pabaigus karjerą. Renta jam nemokama netekus Lietuvos pilietybės.

VRM siūlo, kad iki mirties periodinė išmoka kas mėnesį būtų mokama olimpinių žaidynių 1-3 vietos laimėtojams, Europos čempionato, žaidynių, parolimpinių ar kurčiųjų žaidynių čempionams. Už kitus laimėjimus išmokos būtų mokamos nuo vienerių iki ketverių metų.

Didžiausia galima tokia išmoka būtų 1016 eurų, mažiausia - 113 eurų per mėnesį.

Be to, siūloma plėsti sportininkų ratą, kuriems stipendijos mokamos ruošiant juos tarptautinėms sporto varžyboms. Šiuo metu teisę į tokią išmoką turi olimpinių ir parolimpinių sporto šakų didelio meistriškumo sportininkai. VRM siūlo jas mokėti ir perspektyviems jaunuoliams.

Taip pat ministerija siūlo nustatyti, kad ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams būtų privaloma ne mažesnė kaip dviejų valandų per dieną aktyvi fizinė veikla. Šiuo metu jiems privaloma viena aktyvios veiklos valanda.

Pradinėse, pagrindinėse ir vidurinėse ugdymo programose būtų privalomos ne mažiau kaip trys kūno kultūros pamokos per savaitę. Pradinukai šiuo metu sportuoja tris valandas per savaitę, 6 - 10 klasių mokiniai - dvi valandas, o 11-12 klasių mokiniai - nuo 2 iki 4 valandų, priklausomai nuo pasirinkimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.