Sportas

2015.05.11 17:50

Savaitgalį paaiškėjo sportinių šokių varžybų „Gintarinė pora“ nugalėtojai

BNS2015.05.11 17:50

Savaitgalį Kaune vyko tradicinės 51-osios tarptautinės sportinių šokių federacijos (WDSF) reitingo varžybos „Gintarinė pora 2015“, kuriose varžėsi gausus būrys Lietuvos ir užsienio šokėjų.

Savaitgalį Kaune vyko tradicinės 51-osios tarptautinės sportinių šokių federacijos (WDSF) reitingo varžybos „Gintarinė pora 2015“, kuriose varžėsi gausus būrys Lietuvos ir užsienio šokėjų.

Šeštadienį vyko suaugusiųjų standartinių šokių grupės (50 porų) varžybos, kuriose į finalą pateko net trys Lietuvos šokėjų poros. Nugalėtojais tapo Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė (Kauno „Kaspinas“ – KCSM), bronzos medalius laimėjo Vilius Jakas ir Gabrielė Siriūnaitė (Kauno „Sūkurys“ – Gargždų „Rolina“), o ketvirtą vietą užėmė Dominykas Granskas ir Kotryna Petrošiūtė (Vilniaus „Dileksa“).

Antrą vietą šioje grupėje laimėjo estai Madis Abelis ir Aleksandra Galkina. Finale taip pat varžėsi poros iš Latvijos ir Lenkijos.

Tą pačią dieną vyko ir jaunimo standartinių šokių grupės (50 porų) varžybos, kuriose Einoras Degutis ir Areta Šeškaitė (Gargždų „Rolina“) laimėjo sidabro medalius, o Karolis Michalas Tomeckis ir Austėja Bliujūtė (Kauno „Sūkurys“) užėmė trečią vietą.

Varžybų nugalėtojais tapo Mateuszas Brzozowskis ir Justyna Mozdzonek iš Lenkijos. Finale šoko ir poros iš Moldovos, Rusijos bei Estijos.

Sekmadienį vykusiose suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių (50 porų) varžybose geriausiai iš Lietuvos atstovų pasirodė Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė (Vilniaus „Ratuto“ – VSC), kuriems finale atiteko ketvirtoji vieta.

Varžybų nugalėtojais tapo estai Konstantinas Gorodilovas ir Dominika Bergmannova, antrą vietą užėmė Romanas Gerbey'us ir Martina Plohl, atstovaujantys Ukrainai, o bronzos medalius laimėjo Maksimas Stepanovas ir Ksenya Rybina iš Vokietijos. Finale taip pat varžėsi Italijos ir Rusijos šokėjų poros.

Sekmadienį vyko ir jaunimo Lotynų Amerikos šokių grupės (44 poros) varžybos, kuriose į finalą pateko net keturios Lietuvos šokėjų poros. Grupės nugalėtojais tapo E. Degutis ir A. Šeškaitė, bronzos medalius iškovojo Edvinas Ringys ir Aistė Survilaitė (Klaipėdos „Žuvėdra“ – Tauragės „Spindulys“), ketvirtą vietą užėmė Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė (Kauno „Santaka“), o šeštoji vieta atiteko Davidui Andreasui Schoenianui ir Justinai Spaičytei (Vilniaus „Ratuto“ – VSC).

Šios grupės vicečempionais tapo rusai Michailas Kolosovas ir Varvara Stradina, o finale šoko dar viena pora iš Moldovos.

Puikius rezultatus varžybose demonstravo ir jaunių grupių šokėjai, atstovaujantys Lietuvai.

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių grupės (37 poros) finale varžėsi trys mūsų šalies šokėjų poros. Karolis Burneikis ir Izabelė Šekaitė (Kauno „Tvistas“) laimėjo aukso, Daniils Sitovs ir Skaistė Svajonė Jazilionytė (Klaipėdos „Žuvėdra“) – bronzos medalius, o Bertoldas Čepulis ir Indrė Šverčiauskaitė (Vilniaus „Ratuto“) užėmė šeštą vietą.

Antroji vieta atiteko Latvijos atstovams Leonardui Petkevičiui ir Polinai Cepylovai.

Jaunių II standartinių šokių grupėje (30 porų) nugalėtojais dar kartą tapo K. Burneikis ir I. Šekaitė, sidabro medaliai atiteko Nedui Jonaičiui ir Smiltei Paldauskaitei (Kauno „Kaspinas“), ketvirtą vietą užėmė Gedvinas Meškauskas ir Beatričė Malinauskaitė (Kauno „Sūkurys“), o penkta vieta atiteko Vakariui Apviniui ir Ugnei Bliujūtei (Kauno „Sūkurys“).

Bronzos medalius šioje grupėje laimėjo Richardas Steinfeldas ir Laura Bernatė iš Latvijos.

Jaunių I Lotynų Amerikos šokių grupėje (22 poros) Augustinas Trinkus ir Neringa Paškevičiūtė (Vilniaus „Vijūnas“) užėmė trečią vietą. Nugalėtojais tapo Estijos atstovai Leho Holm ir Marleen Lutter, o antroji vieta atiteko Nikitai Tomui ir Lindai Aboltinai iš Latvijos.

Jaunių I standartinių šokių grupėje (20 porų) vicečempionais tapo Laurynas Makarovas ir Gabija Marčiulaitytė (Vilniaus „Juventos“).

Grupėje ir vėl geriausiai pasirodė estai L. Holm ir M. Lutter, o trečią vietą užėmė kita Estijos pora – Ruudis Veidemanas ir Elika Zohhova.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.