Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Parairkluotojas A. Navickas rengiasi pirmosioms tarptautinėms varžyboms

ELTA 2015.09.08 13:45

Debiutui aukščiausio rango neįgaliųjų irklavimo varžybose besirengiantis klaipėdietis Augustas Navickas su treneriu Liudviku Mileška išvyko į treniruočių stovyklą Varezėje (Italija). Kitą savaitgalį 25-erių sportininkas dalyvaus tarptautinėje „Gavirate“ regatoje.

Debiutui aukščiausio rango neįgaliųjų irklavimo varžybose besirengiantis klaipėdietis Augustas Navickas su treneriu Liudviku Mileška išvyko į treniruočių stovyklą Varezėje (Italija). Kitą savaitgalį 25-erių sportininkas dalyvaus tarptautinėje „Gavirate“ regatoje.

Pirmą kartą Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) organizuojamoje tarptautinėje treniruočių stovykloje A. Navickas treniruojasi su parairkluotojais iš viso pasaulio. Pagrindinis kriterijus, norint patekti į šią stovyklą – sportininko atstovaujama valstybė turėjo būti niekada nedalyvavusi parolimpinėse varžybose.

„Tokioms šalims kaip Lietuva, kurios rengia pirmą savo neįgalų sportininką, tarptautinė irklavimo federacija apmoka dešimties dienų stovyklą užsienyje ir dalyvavimo išlaidas pirmoje regatoje“, – pasakojo Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) prezidentas Dainius Pavilionis.

Į Varezę šiemet atvyko sportininkai iš Meksikos, Austrijos, Čekijos, Honkongo, Ugandos, Kenijos ir kitų šalių.

„Gal atrodo, kad kitų šalių sportininkai už mane čia yra silpnesni. Aš jau prieš traumą irklavau, turiu šio sporto pagrindus, o ir šiaip esu aukštas, turiu ilgas rankas – visa tai tik padeda“, – sakė A. Navickas.

Vis dėlto, kitą savaitgalį laukiančiose varžybose konkurentų lietuviui netrūks. Kadangi parairkluotojams regatų nebūna tiek daug, kiek sveikiesiems, į Italiją turėtų susirinkti daug stiprių atletų. Pernai „Gavirate“ regatoje dalyvavo 22 valstybių parairkluotojai, šiemet jų turėtų būti iš 25 šalių, tarp kurių bus sportininkai iš Didžiosios Britanijos, Brazilijos, Rusijos ir Vengrijos.

„Klaipėdoje oras man šiemet neleido pakankamai sportuoti „ant vandens“. Daug rengiausi sporto salėje, kartais plaukiojau baseine, manau, kad forma tikrai gerėja ir nuo rudens esu sustiprėjęs. Stovykloje jau gavau daug gerų patarimų, sužinojau daug naujo – kaip sėdima valtyje, kaip geriau būti prisirišus, kaip geriau sureguliuoti valtį. Pastebėjau, kad kiti irkluoja kiek kitaip, tačiau mes su treneriu dabar didelių pakeitimų nedarysime“, – apie stovyklą pasakojo A. Navickas.

Gegužės 15–17 dienomis vyksiančios varžybos A. Navickui bus pirmoji tokio lygio tarptautinė regata tarp neįgaliųjų sportininkų.

„Man pačiam atrodo, kad greitis nėra prastas, tačiau viską parodys varžybos. Po jų turėsiu atskaitos tašką, žinosiu savo pajėgumą ir rengsiuosi toliau“, – sakė A. Navickas.

Rugsėjo mėnesį sportininkas su Lietuvos irklavimo elitu turėtų dalyvauti pasaulio irklavimo čempionate. Neįgalieji sportininkai planetos pirmenybėse varžosi kartu su sveikaisiais. Šiemet pasaulio čempionatas vyks Prancūzijoje, jame bus dalijami kelialapiai į 2016 metų Rio olimpines žaidynes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi