Sportas

2019.04.10 18:33

Jono Valančiūno prioritetas NBA – ilgalaikė sutartis su „Grizzlies“

LRT.lt 2019.04.10 18:33

Jonas Valančiūnas jau baigė savo NBA sezoną, kuris lietuviui buvo kupinas įvykių ir iššūkių. Anksčiau laiko dėl čiurnos traumos nesiilsintis lietuvis dalyvavo Chriso Vernono laidoje, kur nemažai kalbėjo ir apie ateities planus. JV atskleidė, kad norėtų su Memfio „Grizzlies“ ekipa pasirašyti ilgalaikę sutartį.

Paklaustas, ar po sezono norėtų persikelti į kitą komandą, lietuvis atsakė: „Ne, tikrai ne. Memfis yra mano sąrašo viršuje. Treneris parodė man daug pasitikėjimo.“

Po šio sezono J. Valančiūnas turi teisę pats nuspręsti dėl savo ateities, jis gali aktyvuoti kontrakte esančią sąlygą, pagal kurią automatiškai sutartis prasitęstų metams su 17,6 mln. dolerių alga. Jis gali šios sąlygos neaktyvuoti ir derėtis tiek su „Grizzlies“, tiek su kitomis NBA komandomis dėl naujos sutarties.

„Tikrai čia būsiu, jei manęs reikės. Noriu ilgalaikės sutarties, visi nori įsikurti ilgiau vienoje vietoje. Aš taip pat. Matau save didesnio plano dalimi kitais metais ir dar kitais. Mes galime daug nuveikti“, - kalbėjo J. Valančiūnas.

Centras teigė, kad jo sužalota koja gyja gerai ir jis tikrai pasveiks ir grįš į aikštę.

„Grizzlies“ savo gretose turi jauną aukštaūgį Jareena Jacksoną, su kuriuo sieja savo ateitį. Vis dėlto, po mainų su Toronto „Raptors“ ir J. Valančiūno atvykimo, abu aukštaūgiai kartu žaidė tik dviejose rungtynėse. „Grizzlies“ sezono pabaigos užklupo daugybė traumų – susižeidė net 8 krepšininkai.

Pats J. Valančiūnas Memfyje spėjo sužaisti 19 rungtynių ir fiksavo dvigubo dublio vidurkį – 19,9 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio per 27 žaidimo minutes.