Sportas

2013.01.11 08:13

LKF: M. Balčiūno kėdė lieka tuščia

Paulius Garkauskas, DELFI.lt, LRT.lt2013.01.11 08:13

Ketvirtadienį neeiliniame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdyje paaiškėjo, kad į teisėsaugos akiratį patekusio LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno kol kas niekas nepakeis. Posėdžio metu taip pat išsakyta paramą sulaikytajam  M. Balčiūnui.

Ketvirtadienį neeiliniame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdyje paaiškėjo, kad į teisėsaugos akiratį patekusio LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno kol kas niekas nepakeis. Posėdžio metu taip pat išsakyta paramą sulaikytajam  M. Balčiūnui.Taip pat neoficialiai kalbama, kad teisėsaugos dėmesio gali sulaukti ir tuometinis LKF vadovas Vladas Garastas, praneša dellfi.lt.  

M. Balčiūno vieta lieka tuščia

Ketvirtadienį turėjo paaiškėti, kam bus suteikti generalinio sekretoriaus įgaliojimai, tačiau nuspręsta, kad M. Balčiūno vieta lieka tuščia.

„M. Balčiūnas fanatiškai atsidavęs krepšiniui ir sunku patikėti ir pagalvoti, kiek žalos padaryta. Kalba apie tai ne tik Lietuva, bet ir pasaulis. Ant mūsų vardo užridentas akmuo. Darbas nesustojo, šiandien pasidalijome darbais. Viskas atsistatys. Viskas yra laikina ir nieko tragiško neįvyko. Tik gaila dėl padarytos žalos“, – teigė A. Sabonis.

VK taip pat išreiškė visokeriopą paramą M. Balčiūnui. Taip pat konstatuota, kad nėra būtina perduoti generalinio sekretoriaus įgaliojimus kitam asmeniui.„Nėra jokių ženklų, kad Mindaugas galėjo padaryti ką nors neteisėto, todėl jam reiškiama parama. Tikimės, kad viskas baigsis gerai ir laimingai“, – sakė LKF atstovas spaudai Dalius Matvejevas.

Dar trečiadienį teigta, kad be generalinio sekretoriaus federacija negali deramai atlikti funkcijų.

LKF vadovas taip pat stebėjosi, kad M. Balčiūnui skirta kardomoji priemonė suėmimas.

„Kaip jis gali trukdyti ikiteisminiui tyrimui? Juk jis dviejų vaikų tėvas, o dabar suimtas, kaip koks narkotikų prekeivis“, – stebėjosi A. Sabonis.

LKF VK taip pat nenušalino M. Balčiūno iš užimamų pareigų.

Įtarimai ir V. Garastui?

Ketvirtadienį LKF VK posėdyje dalyvavo ir Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

Buvęs krepšinio treneris paklaustas, ar gali įtarimai būti pareikšti ir tuometiniam LKF vadovui Vladui Garastui teigė, kad kol kas nereikia skubėti.

„Aišku, gaila žmogaus (V. Garasto - DELFI), jei ten kažkas yra. Aš manau, kad dabartiniu metu ten yra apklausiami tie žmonės, kurie ten padėjo parašus po sutartimi. Čia reikia laukti laiko. Man ta sutartis buvo pakankamai vieša. Visi žinojo, kad tokia sutartis yra pasirašoma. Tiesiog po dvejų metų pasirodė gal kažkokios kitos aplinkybės, kurių mes nežinome“, – teigė V. Gedvilas.

Leido suimti

Panevėžio prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnais atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo.

Pareigūnai toliau tiria miesto savivaldybės lėšų panaudojimo viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai teisėtumą.

Įtariama, kad prieš 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą galėjo būti parengtas planas, kaip neteisėtai už Panevėžio miesto savivaldybės lėšas rekonstruoti uždarosios akcinės bendrovės „Via Unica“ viešbutį „Romantic“.

Anot teisėsaugininkų, 2010 metais tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos buvo pasirašyta daugiau kaip 2 mln. litų vertės sutartis dėl Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugos pirkimo, nors galėjo būti žinoma, kad ši sutartis nebus tinkamai vykdoma, išrašytos sąskaitos už atliktus darbus bus suklastotos.

Panevėžio miesto apylinkės teismas trečiadienį M. Balčiūną leido suimti 20 parų.

„M. Balčiūnui pateikti įtarimai mus šokiravo, nes LKF sutartis su Panevėžio savivaldybe nebuvo sudaryta slapta — ji buvo svarstoma šio miesto taryboje, visi miesto politikai, savivaldybės teisininkai ją nagrinėjo, dėl jos buvo balsuojama“, - LKF pranešime cituojamas federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt