Sportas

2015.05.08 10:39

Pasaulio ledo ritulio čempionate Čekijoje ketvirtadienis baigėsi skandinavų pergalėmis

BNS 2015.05.08 10:39

Čekijoje vykstančiose pasaulio ledo ritulio pirmenybėse ketvirtadienį vakare pergales iškovojo Švedijos ir Suomijos komandos.

Čekijoje vykstančiose pasaulio ledo ritulio pirmenybėse ketvirtadienį vakare pergales iškovojo Švedijos ir Suomijos komandos.

Paskutiniosiose A grupės ketvirtojo turo rungtynėse antroje vietoje įsitvirtinusi praėjusių pirmenybių bronzos medalininkė Švedijos (12 tšk.) rinktinė 4:3 (2:1, 0:1, 2:1) įveikė penktojoje pozicijoje likusią Vokietijos (3 tšk.) ekipą.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Oscaras Moelleris (11:19 ir 48:40), po vieną – Joakimas Lindstromas (12:44) bei Johnas Kingbergas (42:56).

Pralaimėjusiųjų gretose įvarčiais pasižymėjo Marcusas Kinkas (15:48), Nicolas Kraemmeris (29:30) ir Matthias Plachta (54:39).

A grupėje pirmauja olimpinė čempionė Kanados (12 tšk.) komanda.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

1. Kanada 4 4 0 0 0 28:8 12
2. Švedija 5 3 1 0 1 28:16 11
3. Šveicarija 4 2 0 2 0 8:7 8
4. Čekija 4 2 0 1 1 17:15 7
5. Vokietija 3 1 0 0 2 2:12 3
6. Prancūzija 4 1 0 0 3 5:10 3
7. Austrija 3 0 1 0 2 5:11 2
8. Latvija 4 0 1 0 3 6:19 2

Trečią pergalę ketvirtosiose A grupės rungtynėse iškovojo ir į antrą vietą pakilo planetos vicečempionai Suomijos (9 tšk.) ledo ritulininkai, 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) sutriuškinę autsaiderę Slovėnijos (0 tšk.) ekipą.

Po įvartį į varžovų vartus įmušė Leo Komarovas (5:53), Peteris Kontiola (6:34), Aleksandras Barkovas (21:19) ir Joonas Kemppainenas (35:57), o suomių vartininkas Pekka Rinne atrėmė visus 13 varžovų smūgių.

B grupėje pirmauja Baltarusijos (10 taškų) rinktinė.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

1. Baltarusija 4 3 0 1 0 15:7 10
2. Suomija 4 3 0 0 1 13:5 9
3. Rusija 4 3 0 0 1 18:11 9
4. JAV 4 3 0 0 1 13:9 9
5. Slovakija 4 1 2 0 1 11:8 7
6. Norvegija 4 1 0 0 3 6:15 3
7. Danija 4 0 0 1 3 6:17 1
8. Slovėnija 4 0 0 0 4 6:16 0

Keturios pajėgiausios abiejų grupių komandos pateks į ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl medalių.

Paskutiniąsias vietas grupėse užėmusios ekipos iškris į I diviziono A grupę, o jas elite pakeis Kazachstano bei Vengrijos rinktinės.