Sportas

2015.09.08 13:45

Už nuslėptą traumą M. Pacquiao gresia ketveri metai nelaisvės

15min.lt2015.09.08 13:45

Netyla šurmulys po amžiaus dvikova tituluojamo boksininkų Floydo Mayweatherio ir Manny Pacquiao susitikimo ringe. Po kovos, kurią teisėjų sprendimu laimėjo amerikietis, Filipinų kovotojas atskleidė, kad buvo patyręs peties traumą dar prieš susitikimą. Tačiau M.Pacquiao to neatskleidė klausimyne prieš kovą ir už tai jam gresia bauda ir įkalinimas.

Netyla šurmulys po amžiaus dvikova tituluojamo boksininkų Floydo Mayweatherio ir Manny Pacquiao susitikimo ringe. Po kovos, kurią teisėjų sprendimu laimėjo amerikietis, Filipinų kovotojas atskleidė, kad buvo patyręs peties traumą dar prieš susitikimą. Tačiau M.Pacquiao to neatskleidė klausimyne prieš kovą ir už tai jam gresia bauda ir įkalinimas.

M.Pacquiao gali būti teisiamas už melagingus parodymus prieš dvikovą. Jis privalėjo atskleisti savo traumą, tačiau klausimyne į klausimą apie sužalojimus atsakė neigiamai.

Pirmadienį buvo patvirtinta, kad filipiniečiui prireiks operacijos, o iškart po kovos peties trauma M.Pacquiao atstovų buvo įvardijama kaip vienas iš pagrindinių pralaimėjimo faktorių.

Internete jau pasirodė klausimynas, kurį pasirašė pats kovotojas ir jo patarėjas Michaelas Konczas. Jame aiškiai įrašyta, kad kovotojas neturi jokių traumų ir gali žengti į ringą, o apačioje perspėjama, kad ši informacija privalo būti teisinga.

Nevados atletų komisijos pirmininkas Cisco Aguilaras buvo nusivylęs, kad kovotojas melavo: „Atvirumas ir sąžiningumas mums labai svarbus. Komisija turės svarstyti šį kovotojo pateiktą klausimyną. Turėsiu susisiekti su Nevados teisėju, nes jie pasirašė, kad nepateiks melagingų parodymų.“

Verta paminėti, kad kovotojo komanda atskleidė, kad jis vartojo tam tikrus medikamentus, tačiau nutylėjo pačią traumą.

„Tai ne pirma mūsų kova. Tai mūsų verslas. Yra procesas ir kai tu bandai jį apeiti, tau gerai nesibaigs“, – ryžtingai kalbėjo C.Aguilaras.

Jeigu M.Pacquiao būtų paskelbtas kaltu, jam grėstų įkalinimas nuo vienerių iki ketverių metų ir 5000 JAV dolerių bauda.

Kovotojo patarėjas M.Konczas „New York Times“ teigė, kad jo klientas nekaltas: „Visų pirma, Manny nežymėjo to klausimyno. Aš tai padariau. Tai buvo netyčinė klaida. Jeigu būčiau norėjęs tai nuslėpti, nebūčiau paminėjęs visų vaistų, kuriuos mes naudojome. Aš tik ne taip supratau klausimyną. Esu pasirengęs prisiimti atsakomybę.“

Filipiniečio gydytojas teigė, kad jeigu operacija ir reabilitacija praeis sėkmingai, M.Pacquiao galės varžytis po šešių mėnesių.

„Top Rank Boxing“ paskelbė pranešimą, kuriame teigiama, kad jų klientas nieko neslėpė: „Treniruočių metu jis patyrė dešinio paties traumą. Po konsultacijų su medikais buvo nuspręsta, kad kovotojas galės žengti į ringą ir kovoti su amerikiečiu. Mes informavome JAV antidopingo agentūrą apie šią traumą ir jie patvirtino, kad galime naudoti medikamentus. Manny toliau treniravosi.

Jo darbe pasitaiko traumų, tai juk boksas, o jis kovotojas. Klausimyne prieš kovą jo patarėjai išvardijo visus medikamentus, kurie buvo suderinti su antidopingo agentūra, tačiau Nevados komisija teigė, kad jie nežinojo apie Manny traumą.“

Tuo tarpu antidopingo agentūros atstovas teigė, kad jie yra tik trečios šalies organizacija ir negali kištis į šį konfliktą: „Tai ne dopingo problema. Tikrasis klausimas yra, kodėl kovotojo atstovai pažymėjo tą „ne“ laukelį klausimyne. Arba jie padarė baisią klaidą nesilaikyti taisyklių, arba norėjo nuslėpti informaciją nuo varžovo. Čia nėra kitokio atsakymo.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.