Sportas

2015.09.08 13:45

Petardomis apmėtytas G. Arlauskis pasirašė sutartį su kitu futbolo klubu

Kad Rumunija yra kontrastų kupina šalis, o nuo meilės iki neapykantos – vos vienas žingsnis, Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vartininkas Giedrius Arlauskis įsitikino ne kartą. Bukarešto „Steaua“ vartus ginantis telšiškis per penkerius metus priprato prie šios šalies ypatumų, tačiau netrukus ir taip nemonotoniškoje lietuvio karjeros melodijoje suskambės naujas akordas – toks, apie kokį futbolininkas svajojo visą gyvenimą.

Kad Rumunija yra kontrastų kupina šalis, o nuo meilės iki neapykantos – vos vienas žingsnis, Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vartininkas Giedrius Arlauskis įsitikino ne kartą. Bukarešto „Steaua“ vartus ginantis telšiškis per penkerius metus priprato prie šios šalies ypatumų, tačiau netrukus ir taip nemonotoniškoje lietuvio karjeros melodijoje suskambės naujas akordas – toks, apie kokį futbolininkas svajojo visą gyvenimą.

Atlaikė petardų krušą

Dar sekmadienio vakarą į 27-erių metų vartų sargą skriejo nuožmiausio „Steaua“ varžovo Bukarešto „Dinamo“ fanų mėtomi deglai ir petardos.

Bukarešto derbis tarp šių komandų visuomet kursto papildomas aistras tiek aikštėje, tiek tribūnose, o su rumunų futbolo chuliganų netramdomu elgesiu G. Arlauskiui tenka susidurti ne pirmą kartą.

Šiemetinė akistata nebuvo išimtis. Prasidėjus antrajam kėliniui, G. Arlauskio ginamų vartų baudos aikštelę suvarpė „Dinamo“ fanų mėtomų deglų kruša. Kliuvo ir pačiam vartininkui – petarda pataikė jam į ranką.

Vartininkas kreipėsi į mačo arbitrą, tačiau buvo priverstas grįžti į vartus. Po akimirkos prie G. Arlauskio kojų sprogo dar vienas užtaisas. Neapsikentęs lietuvis paliko nekontroliuojamą mūšio lauką ir išbėgo į drabužinę. Teisėjas buvo priverstas sustabdyti rungtynes.

Mačas buvo pratęstas tik po 20 minučių, kai apsaugai pavyko apraminti įsismarkavusią minią. „Per likusį laiką galvoje buvo tik viena mintis – kaip kuo greičiau pabaigti šias rungtynes“, – 15min.lt pasakojo G. Arlauskis.

Aršiausių „Dinamo” chuliganų strėlės į puikiai rungtyniaujantį „Steaua“ vartininką sminga ne pirmą kartą. Petardos ir ugnies užtaisai į lietuvį skriejo ir prieš metus vykusio derbio metu.

Taip atrodė stadionas rungtynių tarp „Steaua“ ir „Dinamo“ metu. Youtube.com stopkadras

Padėjo parašą ant istorinės sutarties

Kur kas malonesnius rūpesčius šiomis dienomis G. Arlauskis sprendžia už stadiono ribų. Rumunijos dienraštis „Gazeta Sporturilor“ jau suskubo paskelbti, kad vartininkas bus antrasis lietuvis, praversiantis Anglijos „Premier“ lygos duris.

Anot rumunų, G. Arlauskis turėtų tapti naujuoju „Watford“ klubo nariu. 30 km nuo Londono įsikūrusiame Šiaulių dydžio Pietų Anglijos mieste lietuvio lauktų nauji iššūkiai. Po aštuonerių metų pertraukos į elitą sugrįžusių „širšių“ (klubo pravardė, – red. past.) vadovai neslepia, jog Anglijos futbolo piramidės viršūnėje norėtų užsibūti ne vieną sezoną, o šio projekto svarbia dalimi greičiausiai taptų vartininkas iš Lietuvos.

„Watford“ komandą nuo 2012-ųjų birželio kartu su savo tėvu valdo italų verslininkas Ginno Pozzo. Futbolui neabejingiems verslininkams taip pat priklauso ispanų „Granada“ bei italų „Udinese“ klubai. Žaidėjai nuolat migruoja tarp trijų klubų, todėl nieko keisto, kad ir Arla sirgalių vadinamas lietuvis prieš kurį laiką labai rimtai sietas su „Udinese“.

„Tiesa, kad parašą ant būsimos sutarties jau padėjau, tačiau koks tai klubas, dar neatskleisiu. Viską sužinosite maždaug po savaitės“, – antradienį po rytinės „Steaua“ treniruotės 15min.lt sakė G. Arlauskis.

Iki šiol arčiausiai populiariausios pasaulio futbolo lygos slenksčio buvo Tomas Danilevičius. Prieš 15 metų ilgametis rinktinės kapitonas vilkėdamas Londono „Arsenal“ marškinėlius sužaidė vienas rungtynes pasirodęs po keitimo.

Sugrąžino į komandos sudėtį

Lietuvio karjera Rumunijoje buvo tarsi linksmieji kalneliai, tačiau panašu, kad G. Arlauskis jau gali lengviau atsipūsti. Karo zoną neretai primenantys Rumunijos futbolo mūšiai ir nuolatinės rietenos su aikštinguoju „Steaua“ savininku Gigi Becali liks praeityje.

Dar prieš kelis mėnesius dėl neteisėto žemės grobstymo nuteistas ir šiuo metu už grotų esantis G.Becali bandė priversti lietuvį pratęsti vasarą besibaigiančią sutartį, o G. Arlauskiui atsisakius tai padaryti, net buvo išbraukęs geriausią savo vartininką iš komandos sudėties. Ekscentriškas milijonierius atlyžo ir grąžino vartininką į ekipą tik tada, kai suprato, kad nieko nepavyks pakeisti, o kvailas užsispyrimas dar gali „Steaua“ kainuoti ir brangų Rumunijos čempionų titulą.

Likus keturiems turams iki „Liga I“ pirmenybių pabaigos „Steaua“ žengia antroje vietoje, dviem taškais atsilikdamas nuo „Tirgu Mures“.

Rumunija visuomet kels sentimentus

„Tas savaitgalį įvykęs incidentas po truputį užsimiršta. Didesnės daktarų pagalbos neprireikė, tačiau psichologiškai tokie dalykai stipriai išmuša iš vėžių. Mano manymu, tai kas dėjosi stadione sekmadienį, visai nepanašu į futbolą“, – 15min.lt kalbėjo G.Arlauskis.

– Panašus incidentas, kai į jus skriejo įvairūs „Dinamo“ sirgalių mesti daiktai, buvo ir praėjusį lapkritį. Galbūt „Dinamo“ chuliganai yra specialiai nusiteikę prieš jus ar turi kokių senų sąskaitų? – paklausėme vartininko.

– Nemanau, kad „Dinamo“ sirgalių atakos buvo nukreiptos tiesiogiai prieš mane. Tiesiog aš esu arčiausiai jų ir jiems lengviausia į mane pataikyti. Varžovų fanams turbūt skaudu matyti vaizdą, kai žaidžiant namuose didžiausias konkurentas muša jų komandą („Steaua“ laimėjo 3:1 – red. past.). Dėl to ir pratrūko.

Viena vertus, įnešti sumaišties ir išmušti mane iš vėžių jiems pavyko. Kita vertus, labai teisingai padariau, kad nubėgau pas teisėją ir pasakiau jam, jog jei situacija pasikartos, aš paliksiu aikštę ir daugiau negrįšiu. Sprogus antrai petardai už nugaros, žvilgtelėjau į teisėją ir šis man leido bėgti į tunelį. Stadiono informatorius pranešė, kad jei sumaištis nesiliaus, rungtynės bus nutrauktos, o „Dinamo“ komandai gresia techninis pralaimėjimas 0:3. Grįžti į aikštę nebuvo lengva. Nors degančių užtaisų į aikštę daugiau nebuvo įmesta, į mane skriejo daugybė įvairių smulkių daiktų: monetos, žiebtuvėliai ir pan.

– Po šios pergalės nuo pirmaujančio „Tirgu Mures“ klubo atsiliekate dviem taškais. Ar per likusius keturis mačus spėsite pavyti savo pagrindinius varžovus?

– Dėl tokios situacijos patys esame kalti. Nelaiku patekome į duobę ir dabar privalome iš jos išsikapanoti. Svarbu nenuleisti rankų ir laimėti visas likusias rungtynes. Tik tada galėsime dairytis į varžovus. Visa „Steaua“ vadovybė tikisi čempionų titulo. Žinome, kad esame jo verti ir tai įrodėme, tačiau kelių iš eilės prastų rungtynių serija gali perniek paversti visas viltis. Gaila, kad dabar ne viskas priklauso tik nuo mūsų.

G. Arlauskis netoliese sprogus petardai. Youtube.com stopkadras

– Prasitarėte, kad parašas ant naujos sutarties jau padėtas. Su kokiomis mintimis paliekate šalį, kurioje praleidote beveik penkerius metus?

– Rumunai antrą kartą ištiesė man ranką ir suteikė galimybę pasirodyti, kai jau buvau nurašytas. (2008–2010 m. vartininkas žaidė Urzičenio „Unirea“ komandoje, – red. past.). Dėl to aš jiems visada būsiu dėkingas. Tačiau ateina laikas, kai norisi paragauti aukščiausio lygio futbolo. Dėl šios šalies ir futbolo, kuris ten žaidžiamas, tikrai nebus gaila palikti Rumunijos. Toks profesionalo sportininko gyvenimas. Esu tokio amžiaus, kai dar galiu „užsikabinti“ ir žaisti aukščiausio lygio futbolą. Privalau šį šansą išnaudoti.

Kita vertus, Rumunijoje lieka labai daug draugų, čia liks daugybė puikių prisiminimų. Su „Steaua“ atsisveikinu aukštai pakelta galva ir net esu pažadėjęs rumunams čia sugrįžti.

Kai pirmą kartą išvykau iš Rumunijos, sakiau, jog norėčiau šioje šalyje baigti savo karjerą. Man visuomet kėlė žavesį, kai futbolininkai atsisveikindavo su savo karjera klubuose, kuriuose ir žengė pirmuosius žingsnius. Aš manau, jog savo didįjį futbolą pradėjau būtent Rumunijoje. Gražu būtų čia karjerą ir pabaigti.

– Sezono viduryje tarp jūsų ir „Steaua“ vadovybės akivaizdžiai jautėsi trintis. Buvote net išmestas iš komandos, tačiau sezono pabaigoje grįžote. Ar ta reiškia, kad vadovai jau susitaikė su tuo, jog paliekate Bukareštą?

– Kai vyko visi tie dalykai, mes turnyro lentelėje prieš savo varžovus turėjome didžiulę persvarą. Todėl ir vadovai galėjo eksperimentuoti bei priiminėti keistokus sprendimus.

Sezono pabaigoje situacija yra gerokai pasikeitusi. Kovojame dėl titulo, todėl niekas nesižvalgo į buvusius kivirčus. Šiuo metu rungtyniauju turėdamas nedidelę traumą. Iš tiesų reikėtų šiek tiek pailsėti, tačiau „Steaua“ treneriai ir vadovai prašo, jog padėčiau komandai ir ginčiau vartus iki pat sezono pabaigos. Štai kaip viskas apsisuko, lazda visuomet turi du galus.