Sportas

2015.09.08 13:45

Iš Europos čempionato grįžę irkluotojai patenkinti sezono pradžia

ELTA 2015.09.08 13:45

Čekijoje vykusiame Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate bronzos medalius 200 m distancijoje iškovoję baidarininkai Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.

Čekijoje vykusiame Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate bronzos medalius 200 m distancijoje iškovoję baidarininkai Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.

„Prieš važiuodami į Europos čempionatą negalėjome prognozuoti, kokią vietą pavyks užimti, nes tai pačios pirmos varžybos šį sezoną. Šie metai yra olimpinės atrankos metai, todėl jokių prognozių nebuvo. Europos čempionato bronzos medaliai yra puikus pasiekimas, geriau būti negalėjo. Ši pasiekimą lėmė sunkus darbas žiemos metu, geras fizinis pasiruošimas“, – oro uoste džiaugėsi 29-erių metų E. Ramanauskas.

Dėl Baku (Azerbaidžanas) birželio mėnesį vyksiančių Europos žaidynių, Senojo žemyno baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės buvo perkeltos į sezono pradžią. Lietuviams tai buvo pirmas oficialus startas naujame sezone, todėl A. Lankas džiaugėsi, kad jiems pavyko pakartoti praėjusių metų pasiekimą.

„Lietuvoje neturėjome jokios atrankos, kad galėtume pasitikrinti savo jėgas prieš Europos pirmenybes. Daug dirbome stovyklose, bet nežinojome kokiame pasirengimo lygmenyje esame. Tai buvo didelis išbandymas, todėl esame labai patenkinti tuo, kad pavyko pakartoti praėjusių metų pasiekimą“, – kalbėjo 29-erių metų A. Lankas.

Dvivietę baidarę irkluojantys lietuviai šiais metais tikisi iškovoti kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

„Pagrindinis metų tikslas – olimpinis žaidynės. Kelialapis į olimpines žaidynes būtų svarbesnis nei Europos čempionato medalis, nes į jas mūsų sporto šakoje patenka labai nedaug įgulų“, – pabrėžė E. Ramanauskas.

Universiados čempionas 25-erių metų baidarininkas Ignas Navakauskas pirmą kartą iškovojo Europos pirmenybių medalių. Jis olimpinėje 200 m distancijoje iškovojo bronzą. Finale mūsiškis galingai startavo, tačiau finiše nebeturėjo jėgų ir į priekį praleido du varžovus.

„Pats laikas buvo iškovoti medalį. Dukart buvau septintas, ir vis kažko pritrūkdavo. Dabar pagaliau esu trečias ir džiaugiuosi bronzos medaliu. Siekdamas šio tikslo įdėjau daug pastangų. Mano savybė yra ta, kad labai greitai startuoju ir po to užklumpa nuovargis. Manau, kad ateityje tą nuovargį pavyks vis sulėtinti. Artėja atranka į olimpiadą, žiūrėsim, kaip seksis pasaulio čempionate“, – aiškino I. Navakauskas.

Londono olimpinių žaidynių prizininkas 29-erių metų kanojininkas Jevgenijus Šuklinas Čekijoje finišavo penktas, bet dėl to nenuliūsta. Finale jam kortas sumaišė nepalankus vėjas.

„Europos čempionatas buvo kaip treniruotė. Padariau išvadas, kas nepavyko. Finale šiek tiek pritrūko psichologinio nusiteikimo, nes atrankoje pasiekiau savo asmeninį rekordą. Taip pat testavau naują valtį, bet tai nepasiteisino. Visada norisi laimėti ir pergalė nebuvo toli, bet dabar svarbiausia man yra ruoštis pasaulio čempionatui Milane, kur bus dalinami kelialapiai į olimpines žaidynes. Problemą dėl užimtos vietos Europoje daugiau mato kiti nei aš pats, – šypsojosi J. Šuklinas. – Finale negalėjau dirbti visu pajėgumu, nes atrankoje buvo palankus vėjas, o finale vėjas buvo iš šono, kuris man nepalankus. Aš net neplanavau iškart patekti į finalą, bet atrankoje plaukėme pavėjui, todėl pavyko pasiekti gerą rezultatą. Iki pasaulio čempionato liko 3-4 mėnesiai ir pasiruošimas vyksta pagal planą.“

Jauniausias Lietuvos rinktinės narys – 20-metis kanojininkas H. Žustautas – startavo sau neįprastoje – 500 m – distancijoje ir užėmė šeštąją vietą.

„Rezultatas labai geras, nes turėjau tikslą patekti į finalą. Pamatęs starto protokole daug stiprių varžovų, pradėjau abejoti, ar pateksiu bent į pusfinalį. Atrankoje pasiekė savo rekordą, pusfinalyje atidaviau visas jėgas ir pavyko pagerinti rezultatą. Sportine forma esu patenkintas, bet dar tik įsivažiuoju. Formą reikės gerinti artėjant pasaulio jaunimo pirmenybėms“, – teigė H. Žustautas.

Talentingas lietuvis tolimesnius startus planuoja orientuodamasis į 200 m distanciją, bet dėl šalims taikomų kvotų, yra pasiryžęs varžytis ir ilgesniame nuotolyje.

„Jei nepavyks dalyvauti 200 m varžybose, tai galbūt pabandysiu 500 m plaukti ir pasaulio čempionate ar Europos jaunimo pirmenybėse. Europos čempionate pamačiau, kad galiu varžytis ir ilgesniame nuotolyje, bet pagrindine mano distancija toliau liks 200 m. Tai olimpine rungtis ir joje įdomiau varžysis“, – pridūrė H. Žustautas.