Sportas

2013.01.09 22:52

J. Plaza: jei nesustabdysime „Real“ greito puolimo, neturėsime šansų laimėti

Praėjusią savaitę pradžiuginę sirgalius ilgai laukta pirmąja pergale Eurolygos „Top 16“ etape, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išvykoje šį penktadienį bandys patiesti ant menčių Madrido „Real“ ekipą, kurios garbę gina buvęs žalgirietis Martynas Pocius.

Praėjusią savaitę pradžiuginę sirgalius ilgai laukta pirmąja pergale Eurolygos „Top 16“ etape, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išvykoje šį penktadienį bandys patiesti ant menčių Madrido „Real“ ekipą, kurios garbę gina buvęs žalgirietis Martynas Pocius.

Tiesa, tą padaryti bus labai sunku, nes ispanų komandoje, „Žalgirio“ trenerio Joano Plazos teigimu,  „bet kuris ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdintis krepšininkas galėtų būti bet kurio kito klubo startinio penketo žaidėjas. Kaip visada ryžtingai ir kovingai nusiteikusiam kauniečių strategui didelį nerimą kelia Darjušo Lavrinovičiaus nugaros skausmai. Dėl jų puolėjas komandai negalės padėti dešimt dienų, o gal net ir visą mėnesį.

15min.lt primena, kad pirmosiose „Top 16“ E grupės rungtynėse „Žalgiris“ išvykoje 66:67 pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“, kurioje rungtyniauja buvęs žalgirietis Jonas Mačiulis, o namuose šventė pergalę prieš Malagos „Unicaja“ (75:63).

„Real“ ekipa galingai pradėjo „Top 16“, laimėdama abi žaistas rungtynes su Berlyno „Alba“ (77:63) ir Bambergo „Brose Baskets“ (82:67). Toks puikus pasirodymas Eurolygoje yra klubo rekordas.

Treneri, kokios rungtynės laukia Madride? – žurnalistai paklausė J. Plaza.

Jei kas nors darytų apklausą, kurioje klaustų, kurios komandos bus Eurolygos finaliniame ketverte, esu tikras, kad būtų paminėta Madrido „Real“ ekipa, kartu su Maskvos CSKA, „Barcelona“. „Real“ yra ir vienas rimčiausių pretendentų tapti Eurolygos čempionu.

Taigi, mūsų laukia labai sunki kova. Dar labiau ją apsunkina tai, kad kartu nesitreniruoja Darjušas Lavrinovičius. Jis nevyks kartu su mumis (į Madridą, – red. past.). Nežinome, ar jam atsigauti prireiks dešimties dienų ar viso mėnesio. Tai mums didelė netektis, nes kiti vaikinai taip pat turi problemų – Pauliui Jankūnui skauda petį, Kšištofui – kelią.

Tačiau tai ne pasiteisinimai. Gal pralaimėsime, gal laimėsime, tačiau svarbiausia, kad kautumėmės iki paskutinės mačo sekundės. Turime įrodyti, kad į šį etapą pateko neatsitiktinai, kad esame pajėgus su visais kovoti. Mes turime tiek pat pergalių ir pralaimėjimų, kaip ir „Real“ šį sezoną Eurolygoje.

Kokį krepšinį žaidžią „Real“?

Jie žaidžia labai greitą krepšinį, jų puolimas yra labai greitas – kartais taškus pelno per 4–5 sekundes, yra viena rezultatyviausių Eurolygos komandų. Todėl privalome sustabdyti jų puolimą, jei jo nesustabdysime, neturėsime jokių šansų laimėti. Nekeisime mentaliteto ir žaisime sau įprastą „lankstų“ krepšinį, stengdamiesi gintis solidžiai.

Reikia atkreipti dėmesį, kad „Real“ vyksta didelė žaidėjų rotacija, nes bet kuris ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdintis krepšininkas galėtų būti bet kurio kito klubo startinio penketo žaidėjas. Mūsų laukia sunkus mačas, todėl privalėsime jam atiduoti 100 proc. savo jėgų.

Ar Madrido komanda turi silpnų pusių?

Be abejo, nes jie neseniai pralaimėjo „Barcelona“, o Eurolygos reguliariajame sezone patyrė tris nesėkmes. Tai reiškia, kad jie nėra nenugalimi. Tačiau tu turi žaisti savo geriausią krepšinį, nedaryti daug klaidų, gerai pataikyti iš dviejų ir iš trijų taškų zonos, norėdamas turėti galimybę juos nugalėti.