Sportas

2015.09.08 13:45

Šaltiniai: J. Valančiūnas gali būti ramus dėl vietos „Raptors“

basketnews.lt 2015.09.08 13:45

Jonas Valančiūnas neturėtų jaudintis dėl savo vietos Toronto „Raptors“ komandoje. Taip skelbia „espn.com“ žurnalistas Marcas Steinas. Remdamasis šaltiniais klube, Steinas teigia, kad J. Valančiūnas, Kyle`as Lowry ir DeMaras DeRozanas yra „vieninteliai, kurie gali jausti sveiką pasitikėjimą, kad liks ten, kur yra dabar.“

Jonas Valančiūnas neturėtų jaudintis dėl savo vietos Toronto „Raptors“ komandoje. Taip skelbia „espn.com“ žurnalistas Marcas Steinas. Remdamasis šaltiniais klube,  M. Steinas teigia, kad J. Valančiūnas, Kyle`as Lowry ir DeMaras DeRozanas yra „vieninteliai, kurie gali jausti sveiką pasitikėjimą, kad liks ten, kur yra dabar.“

Pabrėžiama, kad tiek K. Lowry, tiek De Rozanas uždirba „protingus“ atlyginimus – pirmasis gauna apie 12 mln. JAV dolerių, antrasis – apie 10 mln. Abu jie per paskutinius du sezonus žaidė NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, o Torontas artėjančią žiemą rengs „Visų žvaigždžių“ savaitgalį.

J. Valančiūnas apskritai rungtyniauja pagal naujoko kontraktą, kuris galios ir ateinantį sezoną, tačiau šią vasarą Toronto klubas galės pasiūlyti lietuviui naują sutartį, kuri įsigaliotų nuo 2016 metų vasaros.

„Raptors“ sieks išsaugoti ir geriausio šeštojo NBA žaidėjo titulą gavusį Louisą Williamsą, tačiau viską lems kaina – jeigu ji bus per aukšta, Toronto klubas nesiruošia permokėti.

M. Steinas, remdamasis šaltiniais klube, teigia, kad „Raptors“ greičiausiai išlaikys ir esamą trenerį, Dwane`ą Casey.

Nors viešai abejojama trenerio sugebėjimais sukurti stiprią komandą, tačiau „espn.com“ žurnalistas siūlo nepamiršti, kad treneris ką tik baigė savo pirmąjį trejų metų kontrakto sezoną. Nutraukti kontraktą klubui brangiai kainuotų.

„Nors „Raptors“ turi tvirtą finansinį pagrindą, dabar klubas investuoja į naują treniruočių bazę ir D-lygos komandą, todėl greičiausiai jiems nepatiktų idėja dar papildomai išleisti pinigų nutraukiant trenerio sutartį“, – rašo M. Steinas.

Anot „espn.com“ žurnalisto, „Raptors“ labiau reikia tvirto baudos aikštelės žaidėjo, patikimesnio lengvojo krašto puolėjo ir veterano, galinčio suvienyti žaidėjus rūbinėje, kai komandai nesiseka.

Tai, kad „Raptors“ generalinis vadybininkas Masai Ujiri sezoną apibendrinančią spaudos konferenciją sušaukė praėjus kelioms dienoms po sezono pabaigos, anot Steino, taip pat kalba apie tai, kad treneris D. Casey turi tvirtesnį pagrindą po kojomis nei manoma.

Pavyzdžiui, Oklahomos „Thunder“ generalinis vadybininkas Samas Presti pirmiau atleido trenerį, o tik po to pakvietė į sezoną apibendrinančią spaudos konferenciją.