Sportas

2015.04.29 14:11

Kitų metų F-1 sezonas startuos balandžio 3 dieną

f-1.lt 2015.04.29 14:11

Kovo mėnesį Australijos F-1 „Grand Prix“ organizatoriai pratęsė sutartį su FOM iki 2020 metų su ta sąlyga, jog šis etapas visuomet pradės „Formulės-1“ sezoną, rašo F-1.lt.

Kovo mėnesį Australijos F-1 „Grand Prix“ organizatoriai pratęsė sutartį su FOM iki 2020 metų su ta sąlyga, jog šis etapas visuomet pradės „Formulės-1“ sezoną, rašo F-1.lt.

Šiandien Australijos GP etapo vykdomasis direktorius Andrew Westacottas pranešė apie neįprastą sezono pradžiai datą – pirmasis etapas Melburne įvyks balandžio 3 dieną.

Paprastai sezonas startuodavo kovo viduryje, tačiau šiais metais jis baigsis neįprastai vėlai – lapkričio 29 dieną, o komandoms reikia laiko paruošti naujiems bolidams ir sudalyvauti žiemos testuose – dėl to FOM noras nukelti sezono pradžią yra visai realus ir paaiškinamas.

2016 metų lenktynės Melburne startuos viena valanda anksčiau, kadangi dėl laiko persukimo anksčiau nusileis saulė. Pirmieji du etapai bus sujungti – Kinijos etapas įvyks po vienos savaitės.

A. Westacottas: „Labai puiku, kad Melburnui patikėta vėl priimti pirmąsias „Formulės-1“ sezono lenktynes. Paskutinius dvidešimt metų mūsų Australijos etapas visuomet asocijuojasi su sezono pradžia ir mes su nekantrumu vėl lauksime visų komandų bei pilotų mūsų mieste 2016 metais. Dėl naujos datos lenktynės prasidės valanda anksčiau, bet žiūrovai gaus ne mažiau pramoginių renginių per keturias viso savaitgalio dienas trasoje ir šalia jos“.

Taip vėlai Australijos etapas paskutinį kartą vyko 2006 metais, tada lenktynės įvyko balandžio 2 dieną, bet tuomet tai buvo jau trečiasis sezono etapas – lenktynes reikėjo nukelti dėl Australijoje vykusių Nacijų sandraugos žaidynių. Galutinis 2016 metų čempionato kalendorius FIA bus patvirtintas šį gruodį.