Sportas

2015.09.08 13:45

Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate lietuviai sieks aukščiausių apdovanojimų

ELTA 2015.09.08 13:45

Pajėgiausi Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo atstovai balandžio 30-gegužės 5 dienomis Čekijoje vyksiančiame Europos čempionate kovos dėl aukščiausių vietų.

Pajėgiausi Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo atstovai balandžio 30-gegužės 5 dienomis Čekijoje vyksiančiame Europos čempionate kovos dėl aukščiausių vietų.

Račicės mieste Lietuvai atstovaus aštuoni sportininkai: Jevgenijus Šuklinas (kanoja, 200 m), baidarininkai Ignas Navakauskas (baidarė, 200 m), Henrikas Žustautas (kanoja, 500 m), Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas (dvivietė baidarė, 200 m), Mindaugas Maldonis (baidarė, 1000 m), Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas (dvivietė baidarė, 1000 m).

„Praėjusieji metai mūsų sportui buvo labai sėkmingi. Šeši sportininkai pateko į pasaulio čempionato šešetukus, lietuviai skynė medalius svarbiausiose pasaulio jaunimo ir jaunių varžybose, todėl mes šiais metais užsitikrinome gerą finansavimą. Tai leido dalyvauti visose suplanuotose stovyklose užsienyje. Sezonui esame pasiruošę tikrai gerai. Norime aukštų rezultatų ir manau, kad galime juos pasiekti. Europos čempionate kovosime dėl medalių“, – spaudos konferencijoje pasakojo irkluotojų treneris ir LBKI generalinis sekretorius Romas Petrukanecas.

Po Europos čempionato lietuvių lauks daug kitų svarbių startų – Europos žaidynės Baku (Azerbaidžanas), pasaulio taurės etapas Vokietijoje ir planetos pirmenybės. Pasaulio čempionate, kuris vyks rugpjūčio 19–23 dienomis Milane (Italija), sportininkai varžysis dėl kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Į jas pateks geriausi aštuoni vienvietininkai baidarininkai, septyni kanojininkai ir po šešias dvivietes valtis. Paskutines vietas sportininkai išsidalins 2016 metų gegužės mėnesį varžybose Vokietijoje.

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos (LBKI) prezidentas Aleksandras Alekrinskis džiaugiasi, kad šiais metais sportininkai turėjo idealias sąlygos pasiruošti sezonui. Geriausi Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai šiais metais dukart stovyklavo Portugalijoje, po sykį – Izraelyje ir Kroatijoje.

„Turime subūrę kaip niekad stiprią komandą. Manome, kad J. Šuklinas, I. Navakauskas, E. Ramanausko ir A. Lanko bei R. Nekriošiaus ir A. Olijniko duetai turi galimybes pasaulio čempionate iškovoti kelialapius į olimpines žaidynes“, – sakė A. Alekrinskis.

Geriausias 2014 metų Lietuvos sportininkas J. Šuklinas šiais metais pagrindinį dėmesį skirs pasaulio čempionatui, bet Europos pirmenybėse nesirengia būti statistu.

„Pasiruošimas vyko pagal planą. Dėl atsiradusių Europos žaidynių ir į gegužės pradžią perkelto Europos čempionato paskutinėje stovykloje teko mažinti krūvius. Sunku vertinti dabartinę formą, nes svarbiausias tikslas yra pasaulio čempionatas. Čekijoje bus tik pirmas egzaminas, kuris parodys kokioje formoje esame ir ką reikės galbūt pataisyti“, – kalbėjo olimpinis vicečempionas, kurį treniruoja neseniai pats karjerą baigęs Tomas Gadeikis.

29-erių metų Lietuvos kanojininkas treniruotėse pluša kartu su jaunimo varžybose aukščiausios prabos medalius skinančiais Henriku Žustautu ir Vadimu Korobovu.

„Esu labai ramus dėl ateities, nes auga gera pamaina. Kai baigsiu karjerą, Lietuvos kanojų irklavimas nebus duobėje ir Lietuvai toliau bus dovanojami geri rezultatai. Tiek H.Žustautas, tiek V. Korobovas turi savo jausmą, gerą greitį. Henrikas labai stiprus fiziškai ir mane jau aplenkia fiziniame pasiruošime, o ir jaunimo atsidavimas treniruotėse yra didesnis. Kiekvienas iš mūsų gali kovoti dėl kelialapių į olimpiadą. Nenorėčiau užimti vietą tik tam, kad dalyvauti. Į olimpines žaidynes turėtų važiuoti geriausias“, – pabrėžė J. Šuklinas.

Pasaulio jaunimo čempionas kanojininkas H. Žustautas dėl šalims taikomų kvotų, negalės Europos čempionate startuoti savo mėgstamiausioje – 200 m – rungtyje. Nepaisant to, jis debiutuos Europos pirmenybėse ir plauks 500 m.

„500 m distanciją tarptautinėse varžybose esu plaukęs tik kartą, bet manau, kad pakankamai gerai pasiruošiau. Sunkiai dirbome visose stovyklose. Pasiruošimas buvo panašus, kaip ir Jevgenijaus, tik šiek tiek daugiau dėmesio skyriau ilgesnei distancijai. Kiti svarbiausi mano startai – pasaulio jaunimo čempionatas, kuriame norisi apginti titulą, ir Lietuvos pirmenybės“, – savo planais dalinosi H. Žustautas.

Visi stipriausi Lietuvos kanojininkai tarpusavyje varžysis Lietuvos taurės varžybose ir Lietuvos pirmenybėse.