Naujienų srautas

Sportas2019.04.09 13:04

Ispanijos spauda apie „Žalgirio“ lėktuvo gedimą – išvengta tragedijos

LRT.lt 2019.04.09 13:04

Ispanijos žiniasklaida skelbia, kad penktadieninis Kauno „Žalgirio“ nuotykis lėktuve virš Madrido buvo kur kas pavojingesnis, nei skelbta iki šiol. Anot „El Pais“, laimei, kad pavyko išvengti tragedijos.

„Boeing 737-500“ lėktuvas, kuriuo skrido „Žalgiris“, pagamintas dar 1998 metais. Jis priklauso Gedimino Žiemelio valdomos „Avia Solutions Group“ dukterine įmonei „Klas Jet“. Tai ne paprastas keleivini laineris – jame įrengtos 56 verslo klasės vietos. Su juo į įvairias keliones yra leidęsis ne tik „Žalgiris“, bet ir ne viena žinoma užsienio sporto komanda.

Praėjusį penktadienį po iškovotos itin svarbios pergalės prieš Madrido „Real“ ekipą kauniečiai turėjo grįžti namo, tačiau jų kelionė truko tik maždaug 45 minutes. 

Pasak bendrovės pranešimo, „gedimas nekėlė grėsmės lėktuve buvusiems keleiviams ir įgulai“.

Kaip skelbia ispanai, viskas buvo kur kas rimčiau ir pavojingiau.

Kaip teigiama, lėktuvui pasiekus maždaug pusantro kilometro aukštį sugedo navigacinė sistema, pilotai negalėjo žinoti, kokiu greičiu lėktuvas skrenda.. Automatiškai įsijungė lėktuvo avarinės sistemos ir jį teko tupdyti avariniu būdu.

Madrido oro erdvės kontrolieriai „išvalė“ oro erdvę, tačiau dėl blogo oro lėktuvo dviem bandymais nepavyko nutupdyti atgal į „Barajas“ oro uostą. Primtas sprendimas leisti į netoliese esantį Getafės karinį oro uostą. Visa nemaloni „Žalgirio“ kelionė truko 45 minutes, o į Lietuvą komanda galiausiai grįžo šeštadienį, bet jau kitu lėktuvu.

Šarūnas Jasikevičius po incidento teigė, kad komanda psichologiškai nepasiruošusi skristi tuo pačiu laineriu. Tuo tarpu kauniečių legionierių Brandono Davieso ir Diono Thomposno žmonos, skridusios tuo pačiu lėktuvu, „Instagram“ dalijosi jautriomis ir baimės kupinomis žinutėmis.

B. Davieso žmona Lenzie Quist incidentą pavadino „baimės ir panikos valanda“, o D. Thompsono žmona Amber Grissom atskleidė svarsčiusi iš Ispanijos grįžti automobiliu arba traukiniais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi