2016.08.11 18:09

D. Vištartaitė ir M. Valčiukaitė Lietuvai padovanojo pirmąjį medalį

LRT.lt2016.08.11 18:09

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį vyko moterų porinių dviviečių finalas. Lietuvės irkluotojos 27-erių Donata Vištartaitė ir 22-ejų Milda Valčiukaitė 2000 m plaukime užėmė 3 vietą ir Lietuvai iškovojo bronzos medalį.

5-ame takelyje startavusios 2013 metų pasaulio čempionės distanciją įveikė per 7:43.76 minutės ir nuo pirmosios vietos atsiliko 3.66 sek.

Tai pirmasis lietuvių medalių komplektas šiose olimpinėse žaidynėse. Olimpinėse irklavimo varžybose lietuviai medalius pelnė po 16 metų pertraukos.

Galutinė lentelė:

Atrankos plaukime lietuvės atplaukė pirmosios, o pusfinalyje – trečios – po graikių S. Asoumanaki ir A. Nikolaidou bei lenkių M. Fularczyk ir N. Madaj.

Kiek vėliau vyrų porinių dviviečių finale sidabro medalius Lietuvai iškovojo Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis.

Sveikina prezidentė ir premjeras

„Lietuva laukė šio Jūsų laimėjimo ir šiandien džiaugiasi kartu su Jumis, treneriais, artimais žmonėmis ir visa šalies rinktine! Esame dėkingi už puikų pasirodymą, keliantį pasididžiavimą“, – rašoma šalies vadovės Dalios Grybauskaitės sveikinime, kurį išplatino prezidentės spaudos tarnyba.

Pasak prezidentės, D. Vištartaitė ir M. Valčiukaitė yra darni ir kovinga komanda, visada atkakliai siekianti aukščiausių tikslų.

„Šis pasirodymas vertas didžiausios pagarbos ir padėkos už tai, kad Lietuvos vardas vėl minimas olimpinio irklavimo istorijoje. Kartu su visais Lietuvos sporto aistruoliais džiaugiuosi pirmuoju Rio de Žaneiro medaliu ir dėkoju Jums už puikų pasirodymą“, – sveikindamas sportininkes sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Ministras pirmininkas už pasiektą rezultatą dėkoja ir sportininkių treneriams bei visai Lietuvos irklavimo federacijai.