Sportas

2016.08.21 00:28

J. Kinderis šiuolaikinės penkiakovės finale liko 34-as

LRT.lt, DELFI.lt2016.08.21 00:28

Šiuolaikinė penkiakovės vyrų varžybose Justinas Kinderis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse liko 34-oje pozicijoje po tragiškai susiklosčiusios jojimo rungties, kuri priminė penktadienį Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės pasirodymą. Sportininkas surinko iš viso 1144 taškus. Nugalėtoju tapo rusas Aleksandras Lesunas. Sidarbo medaliu pasipuošė ukrainietis Pavlo Tymoščenko, trečias liko meksikietis Ismaelis Hernandezas Uscanga.

Kombinuotas bėgimas

Paskutinė rungtis nebepadės lietuviui staigiai pakilti turnyrinėje lentelėje, bet bent jau leis apginti garbę po tragiškai susiklosčiusios jojimo rugnties. Sportininkas liko 34-as bendroje įskaitoje.

Bendra lentelė:

Jojimas

Antroji jojimo rungtis prasidėjo 21.30 val. Lietuvos laiku. Vienintelis Lietuvos atstovas šiųmetėje olimpiadoje šiuolaikinėje vyrų penkiakovė turi surinkęs 531 tašką po trijų rungčių.

Lietuvis puikiai pradėjo pasirodymą, žirgas buvo eiklus, bet numetė raitelį. Blogesnio scenrijaus sugalvoti nebuvo galima, teigia komentatoriai. J. Kinderį numetęs gyvūnas po metimo buvo labai susijaudinęs ir baidėsi žmonių.

Visgi lietuvis dar sykį užsėdo ant gyvūno. Jam jo antro užsėdimo kas sekundę atėmė po tašką. Dėl laiko limito penkiakovininkas turėjo nutraukti sudėtingą pasirodymą ir negavo nė vieno taško, kaip ir penktadienį olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Tik Ieva Serapinaitė sugebėjo surinkti taškų jojimo rungtyje. Vyrų penkiakovėje dar trys sportininkai gavo po nulį taškų jojimo rungtyje.

Po šios rungties J. Kinderis buvo 35-as bendroje lentelėje. Geriausias rezultatas, kurį gali pasiekti lietuvis, kaip prognozuoja specialistai, yra 33 vieta.

Plaukimas

J. Kinderis plaukė pirmoje grupėje, nuotolį įveikė per 2 min. 06,84 sek., buvo antras po ukrainiečio Pavlo Tymoščenkos (2:05,59; 324 tšk.), surinko 320 taškų ir bendroje įskaitoje pasidalino 29–30 vietą tarp 36-ių konkurentų. Pridėjus pagrindinių fechtavimo varžybų rezultatą lietuvio sąskaitoje dabar yra 528 taškai ir neoficialiai 25-a vieta.

Plaukimo rungtį olimpiniu rekordu laimėjo britas James Cooke`as (1:55,60; 354 tšk.), aplenkęs egiptietį Amro Elgeziry (1:55,80; 353 tšk.) ir kitą Didžiosios Britanijos atstovą Josephą Choongą (1:58,50; 345 tšk.).

Fechtavimas

Papildomas fechtavimo etapas vyko nuo 20 val. J. Kinderis kovojo su kinu Zhongrongu Cao, meksikiečiu Ismaeliu Marcelo Hernandezu Uscanga bei egiptietį Amro Elgeziry ir įveikė visus varžovus, bet pralaimėjo bulgarui Dimitarui Krastanavui. Mūsiškis uždirbo 3 papildomus taškus ir po dviejų rungčių jų turi 531 (320+211).

„Justinui fechtavime nepavyko pririnkti reikiamų taškų, plaukimo rungtyje jis taip pat nėra tarp favoritų, todėl jojimo rungtis bus labai svarbi. Duok Dieve, teks geras žirgas ir jojimas pavyks. Norėčiau būti realistas – Justinas gali kovoti dėl 6–12 vietos. O jeigu nutiks taip, kaip moterų varžybose, kur nepasisekė lyderiams ir pagrindinėms žvaigždėms, jis gali kilti ir aukščiau. Čia yra penkiakovė, prognozuoti rezultatą sunku, bet Justinas dėl dešimtuko galėtų pakovoti.

Svarbiausia, kad pavyktų jojimas. Bėgime ir šaudyme jis gali būti greitas, Justinas yra kovotojas, todėl reikia sėkmės ir gero žirgo“, – varžybų išvakarėse kalbėjo J. Kinderį treniruojantis dvejų olimpinių žaidynių prizininkas Andrejus Zadneprovskis.