2016.08.18 16:54

Dar vienas medalis Lietuvai: A. Lankas ir E. Ramanauskas Rio iškovojo bronzą

LRT.lt2016.08.18 16:54

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviviečių baidarių 200 m distancijos pagrindiniame finale dalyvavę Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas atplaukė treti ir iškovojo bronzos medalį.

Finaliniame plaukime galingai startavę Lietuvos atstovai distanciją įveikė per 32,38 sek. ir tik trimis šimtosiomis sekundės dalimis aplenkė įgulą iš Vengrijos. Į priekį lietuviai praleido varžovus iš Ispanijos ir Didžiosios Britanijos. Ispanai Saulis Craviotto ir Cristianas Toro atplaukė per 32,075 sek., britai Jonas Shofieldas ir Liamas Heathas – per 32,368 sek.

Lemiamose lenktynėse su lietuviais taip pat varžėsi irkluotojai iš Serbijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Kanados.

Trečiadienį dviviečių baidarių 200 m lenktynių antrame atrankos plaukime lietuviai finišavo pirmi ir iškart pateko į pagrindinį finalą.

Dabar Lietuvos delegacija jau yra iškovojusi keturis medalius Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Anksčiau irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris iškovojo sidabrą, irkluotojos Donata Vištartaitė kartu su Milda Valčiukaite bei sunkiaatletis Aurimas Didžbalis laimėjo bronzos medalius.

Pasveikino šalies vadovai

„Olimpinis medalis, į kurį sudėjote visas savo jėgas, tapo didele garbe ir džiaugsmu, įkvepiančiu Jūsų ir mūsų vilčių išsipildymu. Jūsų dėka mes ir visas pasaulis išdidžiai tariame Lietuvos vardą", – rašoma prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime.

Prezidentė irkluotojams padėkojo už ryžto ir stiprios valios pavyzdį ir palinkėjo daug skambių ateities pergalių.

Premjeras Algirdas Butkevičius taip pat pasveikino dar vieną medalį Lietuvai iškovojusius irkluotojus.

„Kartu su visais Lietuvos sporto aistruoliais džiaugiuosi Jūsų iškovotais medaliais. Sveikinu Jus su itin sėkmingu olimpiniu debiutu. Jūsų ryžtas, ištvermė ir valia vedė Jus pirmyn iki finišo ir pasiektos olimpinės pergalės. Ačiū Jums už padovanotą olimpinį medalį mūsų šaliai! Tikiu, kad ateityje dar ne kartą nudžiuginsite mus gražiomis pergalėmis“, – rašoma premjero sveikinime.