2016.08.16 13:36

Lietuvos rinktinės atgaivinimo planas ir ar verta bijoti Australijos?

Rytis Vyšniauskas, 15min.lt2016.08.16 13:36

Lietuvos rinktinė prieš Kroatiją laimėti tikrai norėjo. Kaip kitaip galima paaiškinti Manto Kalniečio žaidimą be keitimų, klausia sporto komentatorius Rytis Vyšniauskas. Kroatams pergalės reikėjo labiau, bet jos siekė ir lietuviai. O ar pasirinko teisingas priemones jai pasiekti, tai jau yra atskiras klausimas. Jeigu Lietuva su kroatais susitiktų pusfinalyje, sporto komentatorius įsitikinęs, kad pamatytume visiškai kitokias, žemo rezultatyvumo rungtynes.

Atgaivinkime Valančiūną

Viena šio susitikimo užduočių buvo pakelti ūpą Jonui Valančiūnui. Jis gavo daug perdavimų, metė į krepšį net 15 kartų ir sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes Rio. Neapsiverčia liežuvis sakyti, kad tai buvo geros Jono rungtynės. Kroatų aukštaūgiai – tai ne Pau Gasolis, teigia komentatorius. Jie problemų prie tritaškio linijos nekelia ir lietuviui jų gaudyti daug nereikėjo, nors gynyboje klaidų vis tiek pasitaikė.

Puolime buvo daug nesėkmingų judesių, nepagautų kamuolių, bet gal komandos draugų ir trenerio pasitikėjimas bei keli sėkmingi epizodai padės užsivesti prieš ketvirtfinalį, svarsto R. Vyšniauskas. Jeigu J. Valančiūnas sužais puikias rungtynes prieš Andrew Bogutą, jo vargai ir kančios B grupėje bus pamirštos.

Nepailstantis Kalnietis

Neabejotinai geriausias turnyro įžaidėjas aikštelėje praleido visas 40 minučių. Ir jis R. Vyšniauskui neatrodė nė trupučio pavargęs. Jo forma yra tiesiog fantastiška, gyrė sporto komentatorius. 34 naudingumo balai, 10 metimų iš 12, 11 rezultatyvių perdavimų.

Rungtynių lūžis

Lietuviai rungtynes pradėjo labai gerai. Visą pirmąjį kėlinį Jonas Mačiulis tiesiog pavyzdingai dirbo su Bojanu Bogdanovičiumi, rašo sporto specialistas. Lūžis įvyko antrajame kėlinyje, kai Mindaugui Kuzminskui nesisekė susitvarkyti su Dario Šaričiumi, o į pagalbą jungėsi ir Krunoslavas Simonas, ir Luka Babičius. B. Bogdanovičius pelnė vos 5 taškus, bet kroatai kėlinį laimėjo 34:20.

Ar verta bijoti australų?

Iš esmės, gal ir gerai, kad lietuviai į ketvirtfinalį neis kaip favoritai, rašo R. Vyšniauskas. Kita vertus, nėra labai saldu atkrintamąsias varžybas pasitikti po dviejų pralaimėjimų paeiliui.

Australijos komanda šiame turnyre beveik nerodo jokių silpnų vietų, tačiau yra panašaus kalibro kaip ir Lietuva. Lietuvos rinktinė turi dievišką formą rodantį M. Kalnietį, jie turi dieviškai žaidžiantį A. Bogutą. Geriausias turnyro įžaidėjas prieš geriausią turnyro centrą.