2016.08.12 10:24

Po įtemptos kovos Lietuva nugalėjo Argentiną

LRT.lt2016.08.12 10:24

Ketvirtadienio paryčiais Lietuvos laiku šalies vyrų krepšinio rinktinė po atkaklių rungtynių įveikė Argentinos rinktinę rezultatu 81:73 (16:15, 14:12, 27:22, 24:24). Taip mūsiškių rinktinė pateko į ketvirtfinalį.

Iškovojus šią pergalę Lietuva tapo B grupės lydere. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse taip pat nė karto nepralaimėjo tik dar viena – JAV rinktinė.

„Rungtynės buvo sunkios visomis prasmėmis. Argentina yra labai gera komanda, su tiek sirgalių jie jautėsi lyg namie. Džiaugiuosi, kad vyrai parodė charakterį“, – sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Jonas Kazlauskas.

Po pirmojo kėlinio, kurio metu rungtynės vyko taškas į tašką, minimalią persvarą sugebėjo iškovoti Lietuva – rezultatas buvo 16:15.

Po antrojo kėlinio, kurio antroje pusėje lietuviams sunkiai sekėsi vykdyti atakas, argentiniečiai priartėjo per 3 taškus ir rezultatas buvo 30:27 lietuvių naudai.

Po trijų kėlinių lietuviai gerokai įsiveržė į priekį – rezultatas buvo 57:49.

Ketvirto kėlinio pradžioje argentiniečiai spėjo ne tik prisivyti, bet ir aplenkti lietuvius 2 taškais, tačiau po minutės pertraukėlės lietuvių reikalai pakrypo į geresnę pusę – jie išlygino rezultatą ir vėliau gerokai įsiveržė į priekį.

Tačiau argentiniečiai nesudėjo rankų ir persvarą buvo sumažinę iki 3 taškų. Visgi lietuvių sustabdyti nepavyko ir jie iškovojo trečią pergalę iš eilės šiose olimpinėse.

J. Kazlausko treniruojama rinktinė įspūdingai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 51:29 (10 – Jonas Valančiūnas), tačiau gerokai dažniau klydo (16:6). Tai leido argentiniečiams greitu puolimu pelnyti 19 taškų, kai lietuviai greitai pelnė vos 6 taškus.

„Geros rungtynės, ir nervingos, ir emocingos. Laimėjome, reikia džiaugtis. Nesvarbu, kas „tempia” komandą, svarbu, kad pelnome taškus ir laimime. Šiandien džiaugiamės, rytoj rengiamės kitoms rungtynėms“, – sakė R. Seibutis, iš viso įmetęs 9 taškus.

Tai – jau 7 olimpnės žaidynės, kuriose į kurių ketvirtfinalį patenka Lietuvos krepšinio rinktinė.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 23, Mantas Kalnietis 17, Jonas Mačiulis 10, Renaldas Seibutis 7, Marius Grigonis 7, Jonas Valančiūnas 6, Paulius Jankūnas – 2 taškai.

Argentina: Manu Ginobili 22, Andresas Nocioni 14, Luisas Scola 12, Carlosas Delfino 10, Facundo Campazzo 10 taškų.

Ir Lietuva, ir Argentina iki susitikimo B grupėje buvo iškovojusi po 2 pergales. Lietuviai – prieš Braziliją (82:76) ir Nigeriją (89:80), Argentina (94:66) – prieš Nigeriją ir Kroatiją (90:82).

Lietuva ir Argentina jau buvo susitikusios draugiškų rungtynių metu. Tada po dviejų pratęsimų Lietuva pralaimėjo Argentinai (85:86).

Kitas rungtynes lietuviai Rio de Žaneire žais šeštadienį (1 val. sekmadienio naktį Lietuvoje) su Ispanijos rinktine, ketvirtadienį 96:87 įveikusią Nigeriją ir iškovojusią pirmąją pergalę turnyre.