2016.08.11 20:52

S. Ritteris ir M. Griškonis finale iškovojo sidabrą

LRT.lt2016.08.11 20:52

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį vyko vyrų porinių dviviečių finalas. Lietuviai 27-erių Saulius Ritteris ir 30-metis Mindaugas Griškonis 200 m plaukime užėmė 2 vietą ir iškovojo sidabro medalį.

Lietuviai atplaukė per 6:51.39 ir 1.11 sek. atsiliko nuo auksą iškovojusių kroatų.

Tai antrasis lietuvių medalių komplektas šiose olimpinėse žaidynėse – pirmąjį iškovojo Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Olimpinėse irklavimo varžybose lietuviai medalius pelnė po 16 metų pertraukos.

2012 metais Londone S. Ritteris su Rolandu Maščinsku užėmė šeštąją vietą. R. Maščinskas prieš olimpines žaidynes patyrė traumą ir jį pakeitė anksčiau vienvietę irklavęs M. Griškonis.

Atrankoje lietuviai atplaukė pirmieji, o pusfinalyje – antrieji. Tada juos aplenkė kroatai V. Sinković ir M. Sinković.

Sveikina šalies vadovai

„Jūsų naujos komandos tvirtumas ir atkaklumas įveikiant aukščiausius sportinius iššūkius kelia nuoširdžią pagarbą ir pasididžiavimą. Šis olimpinis laimėjimas – graži ir labai laukta dovana Tėvynei“, – rašoma Dalios Grybauskaitės sveikinime.

Pasak prezidentės, sporto gerbėjai su irkluotojų vardais ne veltui siejo didžiausius lūkesčius ir linkėjo būti tarp geriausiųjų.

Lietuvos vadovė S. Ritteriui ir M. Griškoniui palikėjo, kad šie medaliai įkvėptų naujoms pergalėms.

„Mieli irkluotojai, iš Jūsų startų visuomet tikimės daug, todėl dėkoju, kad mūsų viltis pateisinate. Džiaugiuosi Jūsų pasiekimais ir dėkoju už ryžtą bei atkaklumą, siekiant pergalių ir taip garsinant mūsų šalies vardą“, – sako premjeras Algirdas Butkevičius.