2016.08.10 08:41

Po sunkios pradžios Lietuvos rinktinė nugalėjo Nigerijos krepšininkus

LRT.lt2016.08.10 08:41

Antradienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po sunkių pirmų dviejų kėlinių įveikė Afrikos čempionę Nigerijos rinktinę rezultatu 89:80.

Pralaimėję pirmuosius du kėlinius (atitinkamai 13:16 ir 23:25) Lietuvos krepšininkai po ilgosios pertraukos sugebėjo atsitiesti ir trečiąjį kėlinį laimėjo rezultatu 29:13.

Prie Lietuvos pergalės bene daugiausia prisidėjo Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis.

Pirmasis kėlinys Lietuvos krepšininkams prasidėjo sunkiai – nors didžiąją dalį laiko jie pirmavo, varžovai atsilikinėjo vos kelių taškų skirtumu.

Per minutės pertraukėlę rinktinės treneris Jonas Kazlauskas žaidėjų prašė nepasiduoti chaotiškam Nigerijos komandos žaidimui.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei minutei varžovai išsiveržė į priekį rezultatu 11:12, o netrukus pelnė ir dar du taškus.

Po pražangos prieš M. Kalnietį Lietuvos rinktinė sugebėjo padidinti savo rezultatą iki 12 taškų, tačiau Nigerijos krepšininkai pirmąjį kėlinį užbaigė dėjimu, kuris dar labiau padidino jų pranašumą – 13:16.

Antrojo kėlinio pradžioje pirmoji Lietuvos rinktinės ataka taip pat nepasisekė, tačiau Domantas Sabonis, mesdamas iš vidutinio nuotolio, komandai padėjo pasivyti konkurentus ir padidinti turimų taškų kiekį iki 15.

Po šio metimo komandos apsikeitė ne viena nesėkminga ataka. Galiausiai Antanui Kavaliauskui pavyko padidinti rezultatą iki 17 taškų ir išsiveržti į priekį, bet tik trumpam, nes varžovai nedelsdami atsakė taikliu metimu.

D. Sabonio metimas išlygino rezultatą – 19:19, bet priešininkai vėl atsakė tolimu metimu.

Įpusėjus antram kėliniui kova užvirė prie tritaškio linijos. Abi komandos apsikeitė tritaškiais metimais.

Likus keturioms minutėms iki ilgosios pertraukos Lietuvos rinktinė atsilikinėjo trimis taškais. Paulius Jankūnas išlygino rezultatą, o M. Kalnietis metimu iš po krepšio pridėjo dar du taškus, tačiau varžovai į tai atsakė tuo pačiu.

Prasižengdami prieš M. Kalnietį Nigerijos krepšininkai suteikė galimybę Lietuvos rinktinei rezultatą padidinti iki 31 taško. Po klaidos Nigerijos krepšininkai išlygino rezultatą, taip pat pasiekdami 31 tašką, sutrukdė Lietuvos rinktinei pabaigti ataką bei pelnė dar du taškus.

Į tai J. Mačiulis atsakė sėkmingu metimu iš toli, tačiau išlygintą rezultatą Nigerijos krepšininkai vėl pakeitė – 34:37, o netrukus pridėjo ir dar vieną tolimą metimą.

Jono Valančiūno dėjimas antro ketvirčio pabaigoje šiek tiek sumažino deficitą rezultatu 36:40. Po baudos metimo Nigerija į savo rezultatą pridėjo dar vieną tašką. Antrasis kėlinys baigėsi Lietuvos rinktinei atsiliekant penkiais taškais – 36:41.

Trečias kėlinys Lietuvos rinktinei prasidėjo sėkmingai – žaidėjai išlygino rezultatą kėlinį pradedami 5:0. Abi komandos tęsė apsikeisdamos sėkmingomis atakomis ir išlaikydamos lygų rezultatą.

Įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį 52:49, priversdama varžovų trenerį prašyti minutės pertraukėlės, po kurios J. Mačiulis rezultatą dar padidino sėkmingu dėjimu, o po nesėkmingos Nigerijos atakos metimu pridėjo ir dar du taškus. Lietuvos rinktinė į priekį išsiveržė septynių taškų skirtumu – 56:49.

Netrukus šią persvarą sėkmingu tolimu metimu dar padidino ir M. Kalnietis – Lietuvos rinktinė iki kėlinio pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms kėlinį laimėjo 17 taškų skirtumu.

P. Jankūnas prisidėjo prie sėkmingų metimų persvarą padidindamas iki 10 taškų.

Surengti sėkmingą ataką Nigerijos krepšininkams pavyko iki trečiojo ketvirčio pabaigos likus vos 20 sek. Tai lietuvių persvarą sumažino iki aštuonių taškų.

Trečio ketvirčio pabaigoje J. Mačiulis prie turimų taškų pridėjo ir dar tris, kėlinį sėkmingai baigdamas tolimu metimu. Trečiasis ketvirtis baigtas rezultatu 65:54.

Savo persvaros Lietuvos krepšininkai nepaleido ir ketvirtame kėlinyje. Beveik per visą kėlinį komanda išsaugojo dviženklę taškų persvarą. Ji sumažėjo tik iki kėlinio pabaigos likus vos kelioms minutėms, tačiau po intensyvios kovos Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę rezultatu 89:80.

Pirmose grupės rungtynėse Lietuvos krepšininkai nugalėjo brazilus.

Trečiąsias rungtynes Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse lietuviai žais penktadienį, kai susitiks su Argentinos žaidėjais.