2016.08.07 22:55

Lietuvos krepšininkai pergale pradėjo savo kelionę olimpiadoje

LRT.lt2016.08.07 22:55

Antrąją Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dieną prasidėjo krepšinio turnyro B grupės varžybos. Pirmame mūšyje mūsų šalies krepšininkai įveikė šeimininkę Brazilijos rinktinę rezultatu 82:76 (27:17, 31:12, 12:23, 12:24).

Jei kam ir kilo nerimas dėl būsimų rungtynių baigties, tai atrodė, kad Lietuvos krepšininkai jau pirmoje rungtynių pusėje visas abejones išsklaidė. Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo 27:17, o po antrojo atsiplėšė nuo varžovų rezultatu 29:58.

Trečiąjį kėlinį brazilai pradėjo aktyviai ir siekė perimti iniciatyvą į savo rankas, tačiau rezultatas po šio kėlinio kalbėjo pats už save – 70:52 Lietuvos naudai.

Įsisiautėję brazilai ketvirtajame kėlinyje tampė Lietuvos krepšininkų nervus ir privertė mūsų šalies rinktinę pereiti tikrą pragarą mažindami skirtumą iki keturių taškų. Lietuvos rinktinei viltį grąžino Domantas Sabonis, pataikęs dvitaškį ir uždirbęs pražangą. Lietuviai laimėjo nervų karą 82:76.

Ši Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pergalė ypač saldi, kadangi lietuviai draugiškų rungtynių metu turėjo pripažinti Brazilijos rinktinės pranašumą rezultatu 62:64.

B grupėje varžosi Lietuvos, Argentinos, Ispanijos, Kroatijos ir Nigerijos nacionalinės rinktinės. Į ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės komandos.

Kitas rungtynes Lietuvos krepšininkai trečiadienį 1 val. nakties Lietuvos laiku žais su Nigerijos rinktine.