2016.08.07 06:17

Rio plento dviračių lenktynėse nugalėjo belgas

LRT.lt, Paulius Cubera, 15min.lt, BNS2016.08.07 06:17

Rio 2016 vyrų dviračių plento grupinėse lenktynėse čempionu tapo Belgijos dviratininkas Gregas van Avermaetas, paskutiniuose kilometruose pralenkęs daną Jakobą Fuglsangą ir lenką Rafalą Majka.

Lenkijos dviratininkas R. Majka, likus važiuoti 11,8 km, jau uodė aukso medalį. Kartu su juo į priekį nuskuodę V. Nibali ir S. Henao susidūrė ir baigė lenktynes, tad lenkas liko vienas, nuo persekiojančios grupės turėdamas 20 sek. persvarą.

Likus maždaug 5 km lenko persvara po truputį ėmė tirpti – nuo persekiojančios grupės atitrūkę J. Fuglsangas ir G. van Avermaetas sparčiai vijosi lyderį.

Buvo aiškiai matyti, kad lenko kojos neatlaikys. Jis buvo aplenktas, kai finišas jau buvo matyti – 31-erių Belgijos dviratininkas G. van Avermaetas prieš pat finišą šovė į priekį ir triumfavo sunkioje 237,5 km trasoje. Danas finišavo po akimirkos, o visiškai išsekęs lenkas prariedėjo už 5 sek.

Labai ilgai lenktynėse priekyje buvo šešių dviračių grupė, kuri nuo pagrindinio peletono turėjo 3-5 minučių persvarą. Likus 80 km jų persvara siekė dvi minutes, lietuviai važiavo pagrindinėje grupėje.

Lenktynėse dalyvavo Ignatas Konovalovas ir Ramūnas Navardauskas.

Sportininkai prieš finišą nerimavo, kad trasa jiems nėra paranki – ji yra kalnuota ir sudėtinga plento dviratininkams, o kalnų dviratininkams ji turėtų būti lengva. Tačiau sportininkai išsamiai apsvarstė taktiką ir tvirtino, kad be atkaklios kovos pasiduoti neketina. Pasiekimu jie sakė vadinsią vien tai, kad apskritai įveiks šią trasą.

R. Navardauskas finišavo 35-as – jis trasą įveikė per 6 valandas 22 minutes 23 sekundes ir finiše 12 minučių 18 sekundžių atsiliko nuo auksą iškovojusio belgo G. Van Avermaeto.

Antrosiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis 28-erių metų R. Navardauskas pagerino savo pasiekimą – prieš ketverius metus Londone jis finišo liniją grupinėse lenktynėse kirto 47-as, o pavienio starto lenktynėse laikui užėmė 21-ą vietą.

I. Konovalovas nebuvo klasifikuotas, nes nespėjo finišuoti per nustatytą laiko limitą.