2016.08.02 14:43

Olimpinės dvikovos repeticijoje prieš Braziliją pergalės išplėšti nepavyko

LRT.lt2016.08.02 14:43

Olimpinėms žaidynėms Rio de Žaneire besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužaidė paskutines kontrolines rungtynes. Jono Kazlausko treniruojami lietuviai po atkaklios kovos San Paule nusileido varžovams iš Brazilijos 62:64 (19:24; 19:12; 12:11; 12:17).

Sunkiai pradėję rungtynes Lietuvos krepšininkai antrojo kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti žaidimą ir pirmąją mačo dalį baigė turėdami dviejų taškų pranašumą 38:36.

Trečiasis kėlinys buvo nerezultatyvus, per jį lietuviai sugebėjo persvarą padidinti iki trijų taškų 50:47.

Paskutiniame rungtynių kėlinyje apylygė ir nerezultatyvi kova tęsėsi, tačiau pabaigoje minimalią persvarą išsaugoti sugebėję brazilai šventė pergalę 64:62.

Rezultatyviausi lietuvių gretose buvo Mantas Kalnietis (13 tšk.), Jonas Valančiūnas (12 tšk.), Domantas Sabonis (9 tšk.).

Brazilams daugiausiai taškų pelnė Marquinho (14 tšk.), Raulis Neti (11 tšk.), Alexas Garcia (11 tšk.), Rafaelis Hettsheimeris (10 tšk).

Turnyro pusfinalyje šeštadienį Lietuvos rinktinė 81:68 nugalėjo Australiją, o brazilai lengvai įveikė varžovus iš Kinijos 91:52.

Lietuvos rinktinė pasirengimo etape laimėjo 8 iš 10 sužaistų rungtynių.

Brazilija bus ir pirmoji Lietuvos varžovė olimpinėse žaidynėse. Su ja Lietuva susitiks rugpjūčio 7 dieną, 20:15 val. (Lietuvos laiku).

Oficialu: V. Kariniauskas keičia E. Ulanovą

Prieš paskutines kontrolines Lietuvos rinktinės rungtynes atmosferą komandoje aptemdė Edgaro Ulanovo trauma. Krepšininkas nebuvo registruotas rungtynėms su Australija, todėl po jų E. Ulanovas, Robertas Javtokas ir Adas Juškevičius su fizinio renimo treneriu Sigitu Kavaliausku surengė treniruotę futbolo stadione. Jos metu E. Ulanovas nikstelėjo čiurną.

Pasak rinktinės gydytojų, tokiai traumai išgydyti reikia dviejų–trijų savaičių, o pirmąsias rungtynes olimpiadoje lietuviai žais po savaitės. Įvertinę aplinkybes, rinktinės treneriai pasinaudojo olimpinių žaidynių reglamente numatyta aplinkybe ir pakeitė traumuotą žaidėją Vaidu Kariniausku.