Lietuvoje

2013.03.26 08:47

LRT Kultūra tiesiogiai transliuos Auksinių scenos kryžių apdovanojimus

2013.03.26 08:47

Kaip ir kasmet kovo 27-ąją, minint Tarptautinę teatro dieną, labiausiai įsimintinus darbus per metus sukūrę teatro menininkai įvertinami Auksiniais scenos kryžiais. 

Kaip ir kasmet kovo 27-ąją, minint Tarptautinę teatro dieną, labiausiai įsimintinus darbus per metus sukūrę teatro menininkai įvertinami Auksiniais scenos kryžiais.

Lietuvos teatro apdovanojimų teikimo iškilmes Lietuvos nacionaliniame dramos teatre tiesiogiai transliuos televizijos kanalas LRT Kultūra. Transliacijos pradžia – trečiadienį 19 val.

Auksinių scenos kryžių pretendentai visose kategorijoje:

1. Režisierius:

  • Artūras Areima - už spektaklių „Plėšikai" (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir „Julijus Cezaris" (OKT - Vilniaus miesto teatras) režisūrą
  • Eimuntas Nekrošius - už spektaklio „Dieviškoji komedija" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Meno fortas) režisūrą
  • Jonas Vaitkus - už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus" (Lietuvos rusų dramos teatras) režisūrą

2. Dailininkas:

  • Jonas Arčikauskas už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus" (Lietuvos rusų dramos teatras) scenografiją
  • Adomas Jacovskis - už baleto „Tristanas ir Izolda" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) scenografiją
  • Gintaras Makarevičius - už spektaklio „Balta drobulė" (Nacionalinis Kauno dramos teatras) scenografiją
  • Marta Vosyliūtė - už spektaklio „Kovos klubas" („No Theatre" / Jaunimo teatras) scenografiją

3. Muzika spektakliui:

  • Vidmantas Bartulis - už muziką spektakliui „Teiresijo krūtys" (Vilniaus teatras „Lėlė")
  • Antanas Jasenka - už muziką spektakliui „Katedra" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)
  • Algirdas Martinaitis - už muziką spektakliui „Eglutė pas Ivanovus" (Lietuvos rusų dramos teatras)
  • „Sheep Got Waxed" - už muziką spektakliui „Kovos klubas" („No Theatre" / Jaunimo teatras)

4. Pagrindinis vaidmuo:

  • Rolandas Kazlas - už Dantės vaidmenį spektaklyje „Dieviškoji komedija" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Meno fortas)
  • Valentinas Novopolskis - už Auklės vaidmenį spektaklyje „Eglutė pas Ivanovus" (Lietuvos rusų dramos teatras)
  • Dainius Svobonas - už Antano Garšvos vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė" (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

5. Nepagrindinis vaidmuo:

  • Saulius Bareikis - už Aklo smuikininko vaidmenį spektaklyje „Katedra" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)
  • Saulius Čiučelis - už Franco vaidmenį spektaklyje „Plėšikai" ir Simučio vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė" (Nacionalinis Kauno dramos teatras)
  • Tomas Rinkūnas - už Karlo vaidmenį spektaklyje „Plėšikai" (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir Kasijaus vaidmenį spektaklyje „Julijus Cezaris" (OKT / Vilniaus miesto teatras)

6. Opera

  • Sandra Janušaitė - už Tatjanos vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Merūnas Vitulskis - už Lenskio vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

7. Operetė ir miuziklas

  • Akvilė Garbenčiūtė - už Rouzės vaidmenį muzikiniame reviu „Zygfrydo Vernerio kabaretas" (Kauno valstybinis muzikinis teatras)
  • Mindaugas Zimkus - už Barinkajaus vaidmenį operetėje „Čigonų baronas" (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

8. Šokio menas:

  • Inga Cibulskytė - už Izoldos vaidmenį balete „Tristanas ir Izolda" (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Petras Lisauskas - už vaidmenį spektaklyje „Aikštelėje laisvų vietų nėra" („Žuvies akis")
  • Agnija Šeiko - už spektaklio „Aikštelėje laisvų vietų nėra" choreografiją („Žuvies akis")

9. Teatras vaikams:

  • Spektaklis „Gaidelis pinigautojas" (Menų spaustuvė)
  • Spektaklis „Brangusis atrakcionų parko dėde" (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)
  • Spektaklis „Mozaika" („Dansema")

10. Lėlių ir objektų teatras:

  • Spektaklio „Meteo" kūrybinė komanda (Vilniaus teatras „Lėlė")
  • Gintarė Radvilavičiūtė - spektaklio „Šalia" dailininkė (Klaipėdos lėlių teatras)
  • Julija Skuratova - spektaklio „Teiresijo krūtys" dailininkė (Vilniaus teatras „Lėlė")

11. Jaunasis menininkas:

  • Šarūnas Datenis ir Antanas Dubra - už spektaklį „Gaidelis pinigautojas" (Menų spaustuvė)
  • Inga Jarkova - už Anės vaidmenį spektaklyje „Anė iš Žaliastogių" (J. Miltinio dramos teatras)
  • Ieva Triškauskaitė - už Beatričės vaidmenį spektaklyje „Dieviškoji komedija" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Meno fortas)

12. Lietuvių literatūros kūrinio sceninė interpretacija:

  • „Balta drobulė" pagal Antano Škėmos romaną, inscenizacijos autorė Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė (Nacionalinis Kauno dramos teatras)
  • Justinas Marcinkevičius, „Katedra" (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Pretendentus premijoms turėjo teisę siūlyti profesionalūs teatrai, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Valstybės teatrų asociacija, Scenos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos teatro sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Šiuolaikinio šokio asociacija, fiziniai asmenys. 

0