Pozicija

2022.01.14 14:06

Vytautas Landsbergis. Sumindžiotas minėjimas

Vytautas Landsbergis, Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas2022.01.14 14:06

Gal ir naudinga, kad bręstantis šėtonas atsiskleidė. Gal ir naudinga, jeigu žmonės Lietuvoje jau pamatė, pasišlykštėjo. Žuvusiųjų už mūsų visų laisvę pagerbimas virto jų paniekinimu. Tai leidžiama. Ir šalies paniekinimu jos garbės dieną užsienio ambasadorių akivaizdoje. Nepilnamečiai gavo vertingą pavyzdį.

Kas įvyko?

Demoralizuotų, bet organizuotų gyventojų būrys nutarė pasinaudoti proga, kad visi norintys neribotu skaičium yra kviečiami į tradicinį kovojusių ir žuvusių pagerbimą; tad ir atėjo suvažiavo užgrobti viešosios erdvės.

Ir užgrobė garsų agresija, o tai nelaikoma jokiu pažeidimu. Triukšmo bakchanalija, minėjimą pavertusi mindžiojimu, atėmusi elementarią žmonių teisę girdėti, kas kalbama, turėtų prablaivinti dar nesuvokusius, kaip lengvai ateina fašizmas. Komfašizmas, jei norite.

Autoritetai bent nebegalės tylėti, vengdami tokių siautėjimų dorovinio ir civilizacinio vertinimo. Tai būtų naudinga. Autoritetai, kalbėkite tautai.

Ne už laukinę Lietuvą kovojo mūsų žuvusieji.

Bet panašu, kad nė nebus tirta, kas šio antivalstybinio debošo sumanytojai, organizatoriai ir finansuotojai. Pavyzdžiui, transporto iš įvairių respublikos vietų.

Vargšė pakrikus valstybė. Joje stoka aiškumo, kuo skiriasi viešas susirinkimas ir džiunglių „renginys“. Jei nėra užmuštų, tai nėra nė pažeidimų.

Tačiau gal Seimas dar gali patikslinti viešosios tvarkos ir kitus kodeksus.

Kol šalies nevaldo celofaninis Šeimas.

Šis tekstas – asmeninė jo autoriaus (-ės) nuomonė. LRT.lt portalo rubrikoje „Pozicija“ publikuojamos politinės ar kitos tematikos nuomonės. Publikavimo taisykles galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt