Pozicija

2021.12.01 10:37

Vytautas Landsbergis. Padėtis proto pasienyje

Vytautas Landsbergis, Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas2021.12.01 10:37

Lukašenkos fašizmas, ačiū Kremliaus globai, toliau tyčiojasi iš viso normalesnio pasaulio. Pirmiausia  – iš tų apgautų, suvedžiotų, apiplėštų benamių, kuriems toliau meluoja, neva šventoji Vokietija juos priims. Dar ir vergų pirkliams pamokės. O pačius beviltiškiečius apiplėšinėja toliau.

Bet ko tąsyk vertos vadinamosios demokratijos, kad leidžia taip tyčiotis iš savęs? Regis, pačios parsidavinėja už Kalį ir Kalą. Sutinka, kad abu RosBelo fašistai toliau iš visų tyčiotųsi.

Tada pasitvirtina globėjo VVP filosofija – ė, anie kapitalistai tik to ir verti! Jau visai išsigimė, be garbės ir be proto. Ar ne taip?

Net gerbiamoji Europos Sąjunga, kurią solidariai giname, dar nesu(si)vokė ir neapsisprendė, kad tai ji yra RosBelo užpulta. Visa! Agresorius Maskvoje.

– Ginkis, Lietuva! Mes tau padėsime. Kartais ryžtingai pakalbėsime ir techniškai pašelpsime; bet ES sienos statybai – Lietuvos ruože – lėšų neskirsime. Valdajui tai nepatiktų.

Klausau tų išvedžiojimų ir nesuprantu. Leidžiam tau, Lietuva, savo lėšomis statyti gynybinę sieną ir ginti Europos Sąjungą (kadaise taip Vilniaus miestiečiai mūrijo miesto gynybinę sieną, o Telšių pavieto bajorai nesikišo).

Kokiu būdu VVP pasiekė tokių „diplomatinių“ laimėjimų?

Žinoma, Lietuva atlieka savo pareigą Europai. Ir gins jai pavestą sienos ruožą; bet ir sąjungininkus turime raginti, kad elgtųsi kaip tikri, šimtaprocentiniai sąjungininkai. Testas ir jiems.

Na, ir patys dar nesusitvarkom bent dviem klausimais. Vienas – tai įstatymiškai (ne)įtvirtintas mūsų Pasipriešinimo išlaidų fondas. Kokio dydžio sąskaita jau susikaupė? Ar informuojame Minską, pasaulį?

Kitas kampas – atvežamų į Lietuvos pasienį suvedžiotų benamių teisinis politinis įvardijimas. Tai naujos rūšies kariuomenė, kaip tos moterų gaujos (pardon, damos), kurios rėkdamos „Rosija! Rosija!“ užiminėjo Krymą. Kariai, tėvynės gynėjai, nedrįso kilstelėti rankos. Kada tos naujoviškos kariuomenės sulauksime Lietuvoje, kad ir Dieveniškėse? Vandens patrankos prieš vaikus – negerai. Reiks tvirtų moterų savanorių.

Bylos neiškėlimas karo nusikaltėliui Lukašenkai – tai jo ir jo šefo skatinimas naujoms kiaulystėms.

Eis moterys su vaikais, rėkdamos „Džermani,! Vokietija!“ ir užiminės Lietuvą. Ką mes į tai? Jau dabar privalome rengtis.

Šis tekstas – asmeninė jo autoriaus (-ė) nuomonė. LRT.lt portalo rubrikoje „Pozicija“ publikuojamos politinės ar kitos tematikos nuomonės. Publikavimo taisykles galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt