Pozicija

2021.10.21 10:24

Vytautas Landsbergis. Gudų piratai

Vytautas Landsbergis, Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas2021.10.21 10:24

Kodėl Gudų piratai traktuojami skirtingai, negu Somalio piratai? Ir apskritai, kadaise juk piratus kardavo ant rėjų, piratų žmogaus teisės dėl to ramiai miegojo, ir jūrų keliai tapdavo saugesni.

O jeigu kam tekdavo laimė atsidurti pirato arba čekisto naguose, aiškumo suteikdavo pats vergvaldys–patvaldys.

Dabar vaikštome netoli tiesos, o taško neįgarsiname.

Aliaksandro Lukašenkos piratinis verslas, nelegaliai permetant laimės ieškotojus (kurie dar nepaskendo Adrijoje) neva į tariamos laimės šalį Angelalandą, ar bent šia kryptimi, palupant sau gražaus apgavikų pelno ir sukuriant politinių problemų skystoms demokratijoms, turėtų būti sustabdytas. Veiksmu, nes plepalogija čia nepadės.

Vergų pirklius – ant rėjų! Šis metodas buvo ir būtų vėl paveikus. Agentūrų adresai juk žinomi, pradedant nuo Drozdų kažkur Minske.

Somalio piratams sovietai taikydavo dar paprastesnį metodą: piratus į laivelius ir teplaukia sau į raudoną ar kitokią jūrą. Pasiskaitymui – po knygelę apie žmogaus teises. Maistelio vienai dienai, o toliau jau Allacho valia.

Atrodo, sovietų laivus liovėsi puldinėję, grobę. Kaip tai pritaikyti Gudų jūrai? Ten viešpatauja didelis piratas (globojamas dar didesnio), kenčia daugybė žmonių, o jokios atsakomybės. Kodėl?

Normaliai turėtų būti gaudomi teisiami ir mažesnieji agentai suvedžiotojai (ant rėjų!), ir viso tinklo šefas, bet nieko apie jį negirdime. Kodėl?

Kadangi kenčia ne tik apgautieji, profapgavikų suvedžiotieji savanoriai vergai (kur jų teisės?), bet ir ištisos šalys piratų kaimynystėje – kodėl jos nekelia bendro antipiratų ieškinio?

Latviams pabūgus, tarkim, ieškinį Aliaksandrui galėtų iškelti Lietuva ir Lenkija. Tegul žiūrovai žiūri.

Šis tekstas – asmeninė jo autoriaus (-ė) nuomonė. LRT.lt portalo rubrikoje „Pozicija“ publikuojamos politinės ar kitos tematikos nuomonės. Publikavimo taisykles galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt