Pozicija

2021.06.16 09:59

Vytautas Landsbergis. Adresas – šeimininkas

Vytautas Landsbergis, Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas2021.06.16 09:59

Tingioji Europa iš lėto artėja prie tikrovės linijų. Kai visai priartės ir ataks („a katuka ataka?“), liausis naivūs priekaištai Baltarusijai ir blūdijančio tirono Lukašenkos apkalbos plius pagraudenimai. Adresas bus Šeimininkas.

Tai Vladimiras Vadimiričius tariamai nuošalioje Maskvoje. Rimtai susivokūs, juk tai jis leidžia ir nurodo, kada ir kaip siautėti.

Ženevoje jis dar tikrai neišgirs: ei, sutvarkyk tą savo pakaliką, vietininką Minske. Tai būtų efektyvu, bet pernelyg nekorektiška. Todėl scenoje ligi šiol vis dar laimi debošininkai ir teroristai. Juolab laimi juos traktuojant kaip savaveiksmius, marionečių komendanto net neįvardijant.

Ar tai būtų tarptautinio lėktuvo užgrobimas panaudojus Rusijos karines oro pajėgas, ar gyvųjų taranų strategija, metant į Europą jau nusiaubtų Artimųjų Rytų pabėgėlius, kad būtų sugriauta priešė ES, – visur arba niekur dar nekalbama su Kremlium iš esmės. Gal šiandien? – pamatysim.

Vien pastabėlė dėl kišimosi į rinkimus ar dėl kibernetinių karų – negerai, kodėl tą darai? – yra nulio vertės, jei nepasakoma: baik. Vagneriui tai padėjo.

Pastebėkim ir strateginį veiksmų derinį. Tą dieną, kai pasaulis lyg apžolėtas gaudys, ką ten kuris pasakė Ženevoj, Lietuva gali patirti anksčiau jau kitur mėgintą gyvąjį taraną – tūkstančius iš musulmoniškų namų išvaikytų ir čia nukreiptų pabėgėlių.

Tektų šauktis JAV ir europinių NATO sąjungininkų (Vokietijos?) pagalbos prieš tokią hibridinę invaziją: duokit maisto, parengtų žmonių ir transporto priemonių antplūdžiui užkardyti ir išgabenti mafijozų apgaunamus vargšus atgal. Ar jau į ten kreipėmės?

Ar pasirengėme tam humanitariškai ir finansiškai – palapinių miestai, maitinimas, medicina, lėktuvai atgal į Baltarusiją arba Iraką? Išlaidas dengiant iš bundančios Europos fondų arba Lietuvoj skubiai steigtino Baltarusijos (RosBelo) žalos atlyginimo fondo. Tai ne tik Astravas, o ir su Astravo žalos fondu dar nepajudėjome.

Ir čia galutinis adresas bus Šeimininkas.

Šis tekstas – asmeninė jo autoriaus (-ė) nuomonė. LRT.lt portalo rubrikoje „Pozicija“ publikuojamos politinės ar kitos tematikos nuomonės. Publikavimo taisykles galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.