Pozicija

2021.05.24 13:56

Vytautas Landsbergis. Nesiskaldykim galvų, susimildami, nesipeškime!

Vytautas Landsbergis, Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas2021.05.24 13:56

Susitiko žmogus žmoną, ir nuėjo dviese. Iš to radosi vaikučių – žmogučių, iš kurių vėl augs žmogų ir žmonų. O tai todėl, kad anam reikėjo žmonos, kaip anai – žmogaus. Mano žmogaus, juk jos dar ir taip sakydavo. Net ligi šiol. 

Mūsų šventoji kalba neša tiek išminties ir aiškumo, kad tik laikykis, nebūk žioplas.

Kurie gyvena po vienu stogu (turi bendrą lizdelį) ir dar augina žmogiukus, tie yra Dievulio šeima. Globok juos, Dievuli, ir jų vaikiukus. Tu juk neklausi laimindamas, ar jie turi metrikacijos popieriuką, ar susirašę. Tokia gal yra bendruomenių tvarka – dėl aiškumo, kieno ten vaikiukai bėgioja, o Dievulis ir pats žino. Galų gale visi yra Jo. Taip ir tie, kurių šeima – Tėvynė, auklėtojai.

O jeigu poros nori dar ir kunigėlio palaiminimo – Dievulis tikrai nepyksta. Jam net patinka! Tik tegul kunigėliai susitaria, vieni į kitus pirštais nerodydami.

Ar tikrai reikia smerkti tas poras, kurios ilgai neprašė Bažnyčios palaiminimo?

Kurie išvis net nesusirašė Valstybėje?!

Mat susirašyti širdyse, tai nepakankama.

Ogal kas nori, kad šeimos pūstųsi vienos prieš kitas ir drabstytųsi – ė, jūs netikra šeima! Nedrįskit vadintis šeima! Nelįskit į mūsų maršą, nelemtieji netikėliai!

Nemanau, kad Šiaulių vyskupas Eugenijus į savo šeimų renginius kviečia tik tuos su pažymėjimais. Ar tikrina prie įėjimo?

Nemanau, jog turime laukti, kol suaugusiųjų kvailumo ligos užkrės vaikus: ė, mano šeima geresnė, tikroji, o tavo – iš nesusituokusių!..

Tokių tiesų mokytojus reiktų bausti kodeksais. Nes nežinia, iki kokio šeimizmo numaršuosime.

Beje, dėl pavadinimų. Jeigu taip svarbu kiautas, lukštas, tai gal atidėkim tą žodį partnerystė?! Kažkaip trenkia verslo santykiais. Ir šeima tada – kooperatyvas... Ribotos atsakomybės kompanija. Limited.

Jei žmonės siekia bendrystės ir nori būti bendrystėje – o per tas bendrystes ir didesnėje Tautos bendrystėje, gal taip ir vadinkime.

Bendrystės įstatymu. Pagal meilės įstatymą. Juk tai buvo pasakyta.

Išsigelbėjimo kelias. Gal ne į Golgotą.

Šis tekstas – asmeninė jo autoriaus (-ė) nuomonė. LRT.lt portalo rubrikoje „Pozicija“ publikuojamos politinės ar kitos tematikos nuomonės. Publikavimo taisykles galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt