Pozicija

2021.01.12 14:34

Mantas Karanauskas. Prisiminkime, kodėl esame laisvi

Mantas Karanauskas, Vilniaus Balsių progimnazijos, Erudito licėjaus geografijos mokytojas2021.01.12 14:34

Sausio 13–oji mūsų valstybei ypatinga diena. Lygiai prieš 30 metų mūsų tauta stojo į lemiamą kovą už laisvę. Sovietų kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo bei televizijos pastatą, tačiau priešiškai nusiteikusiai sovietų kariuomenei nepavyko įsiveržti į Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pastatą. O svarbiausia yra tai, kad mes išsaugojome laisvę. 

Deja, bet neišvengėme aukų. Pasipriešinimo metu buvo nemažai sužeistų žmonių, o 14 drąsių kovotojų už Lietuvos laisvę teko paaukoti savo gyvybes.

Pagerbdami žuvusius laisvės gynėjus, kiekvienais metais mokykloje iš uždegtų žvakučių sudėliojame vis kitokį užrašą: „Atmintis“, „Pagarba“, „Pagarba laisvės gynėjams“, „Atsakomybė už Lietuvą“. Taip pat kartu su vaikais diskutuojame ką mums reiškia laisvė, aiškinamės, kodėl taip svarbu ją išsaugoti.

Šiemet su mokiniais taip pat diskutuosime apie laisvę, tik ne klasėje, o kompiuterių pagalba surengtoje nuotolinėje pamokoje.

Dėl šalyje paskelbto karantino šiemet Sausio 13–ąją liksime namuose, tačiau uždegdami žvakutes savo namų languose visos Lietuvos mokiniai ir mokytojai dalyvaus visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Tokiu būdu prisiminsime mūsų šalies laisvės gynėjus, kurie dėl valstybės paaukojo savo gyvybes.