Pozicija

2020.07.13 09:23

Nerijus Gedeika. Ar apie viską pagalvota Kaune?

Nerijus Gedeika, TS-LKD Kauno Centro skyriaus pirmininkas2020.07.13 09:23

Kiekvienas iš mūsų galime atrasti savo gyvenime akimirkų, kuomet tenka padėti kitam. Kartais apčiuopiamais darbais, bendradarbiavimu, o kartais tiesiog palaikančiu buvimu šalia. Prieš keletą dienų su kolegomis diskutavome, kas gi svarbiausia dirbant su žmonėmis, jiems atstovaujant? Kaip neprarasti entuziazmo, įkvėpimo ir nuoširdaus atsidavimo?

Diskusijos metu nuo konkrečių pavyzdžių pamažu perėjome prie globalių problemų sprendimo ir nuskambėjo idėja, jog pasaulis radikaliai pasikeistų, jei kiekvienas „daugiau galvotų apie kitą žmogų“. Mūsų pačių požiūris ir pastangos stiprina empatiją, pareigos jausmą, atsakomybę ne tik už save, bet ir už kitus. Ir visiškai nesvarbu kalbame apie kaimyną, bendradarbį, kitoje šalyje gyvenantį žmogų, o galbūt net ir ateities kartas.

Galbūt šią temą palietėme ne atsitiktinai. Praeitos savaitės pabaigoje viena po kitos žiniasklaidoje nuskambėjo dvi žinios. Pirma apie tai, jog Kauno miesto mero sūnus įsigijo Kauno vandenvietės žemes. Tas žemes, kurios buvo atskirtos nuo vandenvietės mero komandos iniciatyva ir kurios turėjo užtikrinti geriamo vandens kokybę tiek mums, tiek ateitiems kartoms. Tai puikus pavyzdys bei iliustracija situacijos, kai galvojama tikrai ne apie pareigą ir atsakomybę atstovaujant Kauno miesto gyventojų interesus... Teisiniu požiūriu, tikėtina, viskas padaryta „taip kaip reikia“, tačiau moraliniu... ar tikrai nėra interesų konflikto? Tokia situacija priverčia dar kartą susimąstyti apie tai, kuo tikime ir pasitikime, kokiomis vertybėmis remiamės.

Kita, nuliūdinusi ir nusivylimą bei vėlgi daugybę klausimų sukėlusi žinia, jog neskirtas finansavimas „Nemuno“ žurnalui. Žurnalui, kuris leidžiamas nuo 1967 metų ir yra tapęs savotišku kultūros ambasadoriumi Kaune. 2022 Kaunas tampa Kultūros sostine ir tuo pat metu niokojama ilgus metus kultūrą puoselėjanti bendruomenė... Akivaizdžiai prasilenkia deklaruojama parama kultūrai ir realūs veiksmai. Prisijungiau prie iniciatyvos – „Nemuno“ palaikymo akcijos, kuri pasklido viename iš socialinių tinklų ir užsiprenumeravau šį žurnalą. Čia, mano giliu įsitikinimu, svarbu ne tik finansinė parama, tačiau ir moralinis palaikymas, kurį noriu išreikšti.

Mūsų rankose slypi didelė galia pakeisti pasaulį savo sprendimais, o kartais tiesiog mažais prasmingais darbais kasdienybėje. Jei galvosime vieni apie kitus, pasaulis savaime taps geresnis ir gražesnis.

Šis tekstas – asmeninė autoriaus nuomonė. LRT.lt portalo rubrikoje „Pozicija“ publikuojamos politinės ar kitos tematikos nuomonės, už kurias LRT.lt portalo redakcija neatsako.