Naujienų srautas

Pozicija2020.05.23 09:00

Vytautas Landsbergis. Astravo savižudžiai

„Sėk, sesute, žalią liną,  kad nesprogtų Ignalina“.

Dabar tai jau istorija. „Valstiečiams“ ir už jų stovintiesiems pavyko anuomet melagingu referendumu nugriauti japonų „Ignaliną“ ir atkiloti vartelius „Rosatomui“ Astrave. Manau, naivūs patriotai, būgneliais bei rūtų vainikėliais kovoję prieš japonus po Fukušimos, nė nesuvokė, už ką iš tikrųjų balsuoja. Nesuvokė nė tuometis Seimas, nė VRK, ką iš tikrųjų daro. Dabar atankame. Geriau vėliau negu niekad, sako senovės išmintis.

Jau turim pabaisą, iškilusią virš mūsų senelio gražuolio Vilniaus, o dar tik pradžia. Pradedame suvokti realią černobylinę grėsmę, ir dantų užkalbinėjimai „dėl visko kaltas Kubilius“ bus vis mažiau paveikūs.

Antiastravinio sąjūdžio pirmininkas Petras Auštrevičius primena, jog mieli kaimynai, kuriems stengiamės padėti, kad nenaudėlę Lietuvą greičiau palaužtų, yra paskelbę ir puoselėja planus padidinti nūnai iškilusią pabaisą keturis kartus! Birželio mėnesį kvailutei Lietuvai bus pasiūlyta ir už tai balsuoti. Žalieji linai pritardami linguos. Tegyvuoja Minskas (kadaise „Lietuvos Minskas“), pergalingai iškėlęs kuvaldą virš laukiančio Vilniaus.

Jei „Astravo“ bomba, kurią jau matome, pajėgi nušluoti mūsų sostinę nelyginant Pripetę, tai šviesi galimybė bus padidinta ir paspartinta keturis kartus. Plosim katučių sykiu su visais lietuviškais energetikais – astravininkais. Netgi signatarais. Galimybė nusišauti toje rusiškoje ruletėje dar padidės keturiskart. O gal vis dėlto imsime priešintis?

Ar pradedanti pabusti Lietuvos diplomatija pažadins mūsiškius Europos sąjungininkus matyti, kas vyksta, kaip Maskvos–Minsko tandemas puikiai juos mulkina šūkiu „padėkim Baltarusijai“? Padėsim Rusijai, o valstietiškoji Lietuva dar ir sumokės už virvę, skirtą jai pakarti.

Ar pabus Lietuvos lenkai, kurių vadų parama kaimyniniam Astravui reiškia, jog kasa duobę savo pačių tautiečiams rinkėjams?

O gal nieko, gal dar greit nesprogs. Iki pirmadienio, tad nereikia panikuoti. Juolab šimtmečiui į priekį.

Gal įpras lietuvaitė, laukų gėlė, ir su pabaisa korektiškai miegoti vienoje lovoje. Astravininkai tikrai siūlys dar kokį saldainį.

„Ką tu, mergelka, su stribais
išdarinėjai už tvoros?“

Šis tekstas – asmeninė autoriaus nuomonė. LRT.lt portalo rubrikoje „Pozicija“ publikuojamos politinės ar kitos tematikos nuomonės, už kurias LRT.lt portalo redakcija neatsako.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą