Naujienų srautas

Pozicija2020.05.17 17:32

Vytautas Landsbergis. Gyvybė ar demokratija?

Rudenėliui artėjant, visuomenei ir vadams gali iškilti pasirinkimo problema. Kas svarbiau: žmonių gyvybė ar demokratija?

Tiesiai šnekant, ar Seimo rinkimai virusologinėje aplinkoje nebus antraeilis ir aukotinas dalykas, lyginant su rinkėjų gyvybėmis, jeigu šie dėl didesnių susibūrimų imtų vėl gausiau sirgti.

„Kai praeis pandemija, tada sutartinai ir balsuosim, gerbiami piliečiai“, – taip tars brangioji valdžia, nuoširdžiai nenorinti, kad kas nors dėl kažkokių Seimo rinkimų numirtų anksčiau skirto laiko. Ne, žmonių gyvybės aukščiau visko!

Galimai taip ir tars, galimai, bet kas galėtų paneigti tokią galimybę? Juk apie ją jau atvirai kal-bama. Planai „B“ ir taip toliau. Seimo dauguma, prisipirkus balsų Rytų Lietuvoje, antai perga-lingai išsaugota nepaisant jokių korupcijų. Apie jas net kalbėti uždrausta. Tad Seimas (jo išsaugotoji dauguma) liks tvirtas ir pabalsuos be svarstymų kaip nurodyta. Karantinas taps humanitarinis – mobilus – galimai amžinas. Nelyginant išsiilgtoji sovietų santvarka. Juk neblogai buvo, vyrai!

Galima tauta galimai nė neprotestuos. Pabodo tos politikų peštynės. Virusokratija geriau. Sumažinę nereikalingų Seimo narių skaičių iki minimumo, praretinę rinkimus pagal prezidento A. Verygos valią, dar ir pinigų sutaupytume.

Karantino be rinkimų pratąsoms reiktų rimto pagrindo. Tarkim, gausesnių sirgimų. Jeigu kas mano, kad gausesnių sirgimų neina parūpinti, tas vaikiškai klysta.

Štai suvarom tuos pačius vaikiškus vaikelius be antivirusinio organizacinio pasirengimo atgal į darželius bei mokyklas ir, žiūrėk, ar neateis nauja banga kada jos reikia.

Rinktis ir svarstyti valstybės reikalų – juk nevalia.

Eiti balsuoti ne pavieniui, o gausiau – nevalia. Tad nė eilėmis, kurias bevelytų senjorai, nemėgstantys interneto.

Tvarkos žiūrės policija ir ekspertai su termometrais.

Funkcionuojanti demokratija, ne virusokratija – pavojus piliečių gyvybėms.

Ką rinksis atsakinga dauguminga valdžia, turbūt aišku.

Tad – atgal į virusinę sovietiją! Didysis komunos revanšas. Liaudies labui. Nepritariantys būtų liaudies priešai.

Naikintini kaip klasė.

Šis tekstas – asmeninė autoriaus nuomonė. LRT.lt portalo rubrikoje „Pozicija“ publikuojamos politinės ar kitos tematikos nuomonės, už kurias LRT.lt portalo redakcija neatsako.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą