Naujienų srautas

Pozicija2020.04.28 11:02

Vytautas Landsbergis. Broliška kaimyno kiaulystė Vilniui

Baltarusijos valdytojas paaiškino Lietuvos prezidentui, kad už sienos jie su Maskva esą suverenai ir daro, ką nori. Nors ir dar vienus Kuropatus.

Vis dėlto, tokio suvereniteto nėra, nebent kumščio teisė, kurią mėgsta skelbti tarptautinės teisės nepripažįstanti Rusija. Astravo teršalynas griebs gamtą ir žmones gerokai už sienos į Lietuvos pusę, užmes Černobylio šešėlį ant Vilniaus. Radiacinė tarša, kaip ir kitokie marinimo virusai, nepripažįsta sienų ir nesustos išvydusi Lietuvos Respublikos stulpą ar pasienietį. Vientelė reali sauga būtų ir privalėtų būti atstumas.

Pagal tarptautines taisykles ir TATENA nurodymą – ne mažiau 100 kilometrų. Dabar įrenginėjama Astravo kiaulystė yra vos už 40 km nuo Vilniaus ir 20 km nuo Lietuvos Respublikos sienos, per kurią lipa be jokių ceremonijų. Šeimininkas įsakė, bus „pagal planą“. Tegu ir Kuropatai, masinė stalinizmo aukų kapavietė.

Lietuvos nuostata NE turi būti pareikšta kur kas kategoriškiau, negu šiandien matome. Kad nesišaipytų. Be to, jau birželį (ar tik ne 15–ąją) Lietuva bus prievartaujama tarti TAIP, kai Europos Komisija svarstys ir balsuos pritarimą Baltarusijos, tad ir „Rosatomo“, projektams.

Lietuvos valstybės rezistencija, ginant šalies garbę ir gyvybę, reikalaus balsuoti prieš, atmesti Maskvos–Minsko, taigi Rosbelo, prievartą; tačiau ir psichologiškai, ir politiškai, panašu, rengiama kapituliacija.

Mane, tekel, ufarsin – tai aprašyta Senajame Testamente, Danieliaus pranašystėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą